Labas rytas, Lietuva I d. XXI a. teisinė dilema, verčianti sunerimti: kas atsakys už dirbtinio intelekto klaidas?

Sausio 20 d., pirmadienis. Su žiūrovais sveikinasi „Labas rytas, Lietuva“ vedėjas Ignas Krupavičius bei jo padėjėjas Ignas Andriukevičius. Kartu jie trumpai pristatys svarbiausias žinias bei anonsuos, ko laukti šiandienos laidoje.

Rubrika „Stop kadras“. Prieš tradicinę rytinę mankštą nukeliaukime į Kiniją. Joje – pasiruošimas pavasario iškilmėms. Tai – vienas svarbiausių televizijos renginių šalyje. Scenoje susipina spalvingi pasirodymai ir technologijos. Pasirodo dainininkai, šokėjai, komikai. Iškilmės organizuojamos kinų Naujųjų metų išvakarėse.

Grįžkime į studiją, kurioje mūsų laukia sporto treneris Alanas Dzenarovas. Kad galėtume jaustis žvalūs ir energingi pažvelkime, kokius pratimus jis mums yra paruošęs.

Pakalbėkime apie svajones. Kelią svajonės link galima nubrėžti žemėlapyje, kurį susikurti galite ir patys. Anot lektorės Živilės Kurienės, svajonės pildosi tuomet, kai apie jas nuolatos galvoji. Tačiau, anot jos, nuolatinis galvojimas gali ir apsunkinti žmogų. Todėl kartu su savo mokiniais ji lipdo iškirptukų koliažus, kurie ne apsunkina, o atvirkščiai – padeda svajonių nepamiršti. Apie kūrybos procesą, sprendimų priėmimą ir svajonių išsipildymą – reportaže.

Dirbtinio intelekto metami teisiniai iššūkiai. Studijoje – pokalbis apie itin įdomų, bet kartu ir bauginantį reiškinį, be kurio savo gyvenime negalės įsivaizduoti mūsų ateities kartos. Advokatas Andrius Iškauskas dalinasi įžvalgomis, kokių kazusų gali kilti dėl dirbtinio intelekto. Jis klausia: kaip reikėtų traktuoti dirbtinį intelektą – kaip pagalbininką ar atskirą darinį? Taip pat nepabėga ir nuo XXI a. teisinio kazuso: kas atsakys už dirbtinio intelekto klaidas?

Dar vienas pokalbis. Žurnalistas Mindaugas Aušra surinko įvairiausius finansų ekspertų pamąstymus, kaip keisis tradicinės pinigų formos bei mūsų elgsena su jais. Pirmoji prognozė – grynųjų baigtis. Tačiau nors elektroniniai mokėjimai patogesni ir saugesni naudotis, bet jie yra jautrūs kibernetinėms atakoms ir technologiniams lūžiams. Plačiau – pokalbyje.

Pokalbis su Kovo 11-osios akto signatarais. Signatarė Nijolė Oželytė ir dabar jaudinasi kalbėdama apie kovo vienuoliktąją, kai po balsavimo dėl nepriklausomybės, pakilo Lietuvos trispalvė. Tiesa ji savo parašo po aktu nesureikšmina, tai esą tik procedūros, ir sako galėjusi ir numirti už tėvynę. LRT rodo susitikimus su kovo 11-osios akto signatarais.

Spaudos apžvalga su Modestu Naudžiumi, kurioje ir publikacija iš LRT.LT: „Pagal būsto nuomos kainų augimą esame absoliutūs rekordininkai: niekur kitur ES jos taip neaugo kaip Lietuvoje“.

Ved. I. Krupavičius