Kultūros diena. Naujausiame režisieriaus Pauliaus Ignatavičiaus spektalyje – dabartinės Europos vertybių krizės perspėjimai

LRT Plius

2020.01.17 18:26

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Premjera Oskaro Koršunovo teatre – Pauliaus ignatavičiaus spektaklis „Bang“. „Ugnies veidas“,„Parazitai“, „Perplex“,„Šaltas vaikas“, „Akmuo“, „Skulptūra“, „Kankinys“, „Išsigimėlis“ – tai įvairiose Lietuvos teatrų scenose sukurti spektakliai pagal vieno žymiausių šiuolaikinio
vokiečių dramaturgo Mariaus von Mayenburgo pjeses. Berlyno „Schubühne“ teatre kuriančio menininko dramos – tarsi perspėjimas apie dabartinės Europos vertybių krizę. Sostinės publika jau šį vakarą išvys naujausią autoriaus kūrinį „Bang!“, kurį Oskaro Koršunovo/Vilniaus miesto teatre pastatė režisierius Paulius Ignatavičius.

Debiutinė pjesė vienam aktoriui, apie jaunų žmonių mėginimą pabėgti nuo monotoniškas rutinos – spektaklis „Dulkėti veidrodžiai“. Apie ką turi kalbėti teatras? Kuo jis gali būti įdomus jaunimui? Ar kūrėjai turėtų dažniau prabilti apie socialines problemas? Režisierė Ieva Jackevičiūtė ir aktorius Raimondas Klezys naujame spektaklyje kviečia ne tik žvilgtelėti į paprasto miestelio nepaprastas jaunų žmonių istorijas, bet ir diskutuoti.

Kiek kainuoja muzikos instrumentai ir kaip tai daro įtaką muzikos kokybei? Praėjusiais metais Kultūros ministerija Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro muzikos instrumenntams atnaujinti skyrė 1,4 mln. eurų. Tai atrodo milžiniški pinigai, bet žvilgterkim iš arčiau: kiek gi kainuoja muzikos instrumentai ir kodėl reikia pirkti naujus?

Laidos svečias – Vidas Morkūnas, su kuriuo kalbamės apie „Metų knygos“ rinkimus ir knygą „Pakeleivingų stotys“.

Naujienos iš užsienio. Traukinių stotis, virtusi stilinga biblioteka – tikras Peru sostinės Limos pasididžiavimas. Miestiečiai sako, kad sprendimas buvusioje traukinių stotyje įkurti knygų namus – viena geriausių miesto investicijų.

Ved. Gerūta Griniūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau