Klauskite daktaro. Kokie kasdieniai įpročiai alina inkstus ir kaip sveika mityba padeda taupyti?

Ar teisinga yra nuomonė, jog sveikas maistas – brangus? Štai dietistė Vaida Kurpienė mitą sulaužo ir sako: „Valgydami sveiką maistą ir būdami sotūs, galite sutaupyti nuo 10 iki 50 procentrų savo išlaidų, skiriamų maistui.“ Kokie dažniausi pirkiniai tuština piniginę? Dakatro Alvydo Unikausko patarimai, kaip sutaupyti sveikai maitinantis: planuokite, rinkitės natūralius neapdorotus produktus ir stebėkite kainų kokybę bei kiekį.

Inkstai – organas, filtruojantis žmogaus kraują, išskiriantis hormonus ir atliekantis aibę žmogaus organizmui reikšmingų funkcijų. Tačiau kokie kasdieniai ir, regis, nė kiek nežalingi įpročiai alina inkstus ir mažina jų funkcionalumą? Daktaras Alvydas Unikauskas išskiria labiausiai inkstams kenkiančius veiksmus, dar vadinamus didžiosiomis klaidomis: vaistų vartojimas, per dideli suvartojamos druskos kiekiai, kraujo spaudimas, noras šlapintis ir sėdimas darbas.

Rubrikoje „Kalba vaikai“ – jaunieji specialistai, paaiškinantys, kiek vaistų galima išgerti per dieną ir koks yra vaistų galiojimo laikas.

Ved. Alvydas Unikauskas ir Liepa Norkevičienė.