Labas rytas, Lietuva I d. Beveik 50 šalių apkeliavusi mergina: supratau, kad neverta derintis prie kitų, tad keliauju viena

„Labas rytas, Lietuva“ komanda sveikinasi su žiūrovais. Šiandien, sausio 17 d., penktadienį, turime paruošę aibę pokalbių ir įdomių reportažų, tad kviečiame žiūrėti!

Iškart po trumpo įvadinio žodžio, laidos vedėjas Ignas Krupavičius, kartu su kolegių Jovitos Vitkauskės bei Gabrielės Kloniūnaitės pagalba, trumpai pristatys svarbiausias šios dienos naujienas ir aktualijas. Po muzikinio intarpo – išsami spaudos apžvalga su Gabriele Kloniūnaite. Joje – ir LRT.LT publikacija: „Nauji greičio matuokliai jau pyškina pažeidėjus Vilniuje: vietas policija pasirenka neatsitiktinai“!

Susipažinę su įdomiausiomis publikacijomis iš spaudos bei laikraščių, kviečiame tęsti pažintį su projekto „Draugystė veža“ dalyviais. Pusė projekto porų (draugų su negalia ir be jos) per atrankines keliones jau aplankė įvairias Lietuvos gamtinio turizmo vietas, regioninius, nacionalinius parkus bei šalies tautines mažumas. Tačiau Jūs vis dar galite suspėti į „Draugystė veža“ traukinį! Todėl nuoširdžiai raginame: nedelskite, pildykite anketą lrt.lt portale ir dalyvaukite! Na, o šiandien, kviečiame susipažinti su dar trimis poromis, kurios trečioje kelionėje aplankė gražiausias Jonavos krašto vietas ir susipažino su Kauno sentikių bendruomene.

Kino naujienos. Kaip ir kiekvieną penktadienį, dabar kviečiame jus arčiau didžiųjų ekranų. Jau prasidėjo Tarptautinis trumpųjų filmų festivalis, „Oskarui“ ir „Auksiniam gaubliui“ nominuotas „Skandalas“, nuotykiai su pašėlusiais vyrukais, visiems pažįstamas Daktaras Dolitlis ir Selmos kelionė po užburtąjį miestą. Pasakoja kolegos.

Tačiau grįžkime į studiją, joje – keliautoja, tinklaraštininkė Ugnė Vertelytė. Ji papasakos, kaip keliauti po pasaulį ir neišleisti daug pinigų. Taip pat pasidalins patirtimi: mergina metė mokslus universitete ir nusprendė apmąstyti, ką norėtų veikti gyvenime. Apmąstymai privedė ją prie seniai viduje pulsavusios aistros – kelionių. Plačiau – pokalbyje.

Rubrika „Stop kadras“. Keliaukime ir mes! Prancūzijos Alpėse – įspūdingi vaizdai. Čia vyksta šunų kinkinių varžybos. Žmonės ir keturkojai rungiasi ant Monblano kalno. Dalyvauja keli šimtai šunų. Kasmet į varžybas atvyksta apie 50 tūkst. žiūrovų, o varžybos trunka 12 dienų.

Dar vienas pokalbis. Studijoje – sesuo Juozapa Živilė Mieliauskaitė SF. Ji atliko itin neįprastą, bet visuomenei reikalingą mokslinį tyrimą priklausomybių reabilitacijos centre. Anot pašnekovės, pirmomis dienomis buvo sunku priprasti prie neįprastos aplinkos. „Jausmas yra labai baisus. Kad kažkas kitas žiūri į tavo gyvenimą ir sprendžia, ar jis legalus“, – įspūdžiais dalinasi sesuo Juozapa.

Pokalbis su Kovo 11-osios akto signatarais. Prieš trisdešimt metų už nepriklausomybę balsavo 124 tuomečiai deputatai, šeši lenkų tautybės deputatai susilaikė. Signataras Česlavas Okinčicas buvo tarp tautinių mažumų atstovų, palaikiusių Lietuvos laisvės siekį. Jis sako, kad tie, kurie susilaikė, neturėjo vizijos, kas yra nepriklausomybė, ir buvo išgąsdinti. Okinčicas buvo Sąjūdžio teisinio rėmimo grupėje. Jis sako, kad svarbu buvo pabrėžti, jog Lietuva atkuria, o ne sukuria valstybingumą.

Antra spaudos apžvalga su Gabriele Kloniūnaite. Joje – dar viena LRT.LT publikacija: „Lietuvos interneto krikštatėvis: jei būsi dundukas, tavimi manipuliuos“.

Ved. I. Krupavičius