Kultūros diena. Žydžių portretai: pasipriešinimo naciams poezija, šokiu ir tapyba istorija

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Scenos meno kritikų asociacijos apdovanojimai – operos kritikai ir prodiusavimui. Šį pirmadienį Scenos meno kritikų asociacijos apdovanojimai „Teksto raktas“ ir „Meno raktas“ bus įteikti operos žanro atstovėms – kritikei Rimai Jūraitei ir prodiuserei Anai Ablamonovai. Kad abu įvertinimai atiteko operai, komisijos teigimu, – sutapimas, bet ne atsitiktinumas: operos žanro atgijimas ir jo atgaivinimas Lietuvoje pastaruoju metu – itin ryškus.

Žydžių portretai: pasipriešinimo naciams poezija, šokiu ir tapyba istorija. Šiauliuose žydų istorijos metams skirtų renginių ciklą pradeda jaunos menininkės Linos Mumgaudytės paroda. Joje – tarpukariu ir Antrojo pasaulinio karo metais kūrusių, naciams poezija, šokiu, tapyba ir kitomis meno formomis pasipriešinusių žydžių moterų portretai.

Laidos viešnia – Lietuvos švietimo tarybos pirmininkė prof. Saulė Mačiukaitė-Žvinienė: apie Lietuvos švietimo tarybos patvirtintas naujas prioritetines veiklos kryptis

Rimo Sakalausko video kūriniai žinomiems muzikos atlikėjams. Į personalinę parodą žiūrovus kviečia video menininkas Rimas Sakalauskas. Jaunasis menininkas parodoje pristatys galerinei erdvei kiek mažiau įprastus 3D video kūrinius, vaizdo klipus žinomiems atlikėjams.

Naujienos iš užsienio. Paryžiaus Pompidu šiuolaikinio meno centre – neįprastas operos performanas. Žiūrovams pristatyta menininko Christiano Boltanski šiuolaikinė opera atliekama Pompidu šiuolaikinio meno centro požeminėje mašinų aikštelėje, kur ir įsikūrė operos scena. Tiesa, ne visiems lankytojams tai pasirodė priimtina.

Ved. Julijus Grickevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau