Ryto allegro. Šiuolaikinis knygų piratavimas

Ryto allegro

2020.01.16 08:08

Ryto allegro. Šiuolaikinis knygų piratavimas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Vilniaus galerija „Aidas“ pristato „nepetrulišką“ garsiajam šalies koloristui Algirdui Petruliui atminti skirtą parodą.

Almos Valantinienės pokalbis su dailininko dukra, kino ir teatro kostiumų dailininke Daiva Petrulyte ir galerijos „Aidas“ vadove Birute Patašiene.

Savaitraščio „7 meno dienos“ ir kultūros temų spaudoje apžvalga.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centro darbuotoja, komiksų kūrėja Miglė Anušauskaitė Niujorke, YIVO institute ieškojo po pasaulį išsibarščiusios žydų istorijos dalelių – bandė atrasti dar tarpukariu Lietuvoje vykusio ir dėl Antrojo pasaulinio karo, deja, taip ir nepasibaigusio žydų jaunimo autobiografijų konkursui pateiktų dokumentų. Kaip jai sekėsi ir ką pavyko atrasti?

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto mokslininkų dr. Arūno Gudinavičiaus ir dr. Vinco Grigo atliktas tyrimas „Šiuolaikinis knygų piratavimas Lietuvoje: skaitytojų, autorių ir leidėjų požiūris“ – pirmas bandymas pažvelgti į knygų piratavimą Lietuvoje ne tik iš leidėjų ar autorių, bet ir iš skaitytojų perspektyvos. Ar iš tiesų nelegalus knygų platinimas gali skatinti jų pardavimą, o autoriai net džiaugiasi, jog jų kūriniai pirataujami? Pokalbis su vienu iš tyrimo autorių dr. Vincu Grigu.

Gatvės menininkų apipavidalinti senieji Kauno troleibusai paliko gatves. Koks tokių meno kūrinių likimas? Domisi Kotryna Lingienė.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.