Labas rytas, Lietuva II d. Brokoliai, špinatai bei kopūstai visai nekalti: ką daryti, jeigu vaikas – nevalgus?

Antroji „Labas rytas, Lietuva“ dalis prasideda nuo pokalbio su dietologe Kristina Jasmontiene, kuri pasidalins patarimais, ką daryti, kai vaikas nevalgus. Anot gydytojos, tėvai dažnokai pamiršta, jog vaikas – nėra suaugęs, todėl ir suaugusio porcijų valgyti neturėtų. Tėvai, anot K. Jasmontienės, turėtų atsižvelgti į vaiko bendrą savijautą, miegą, taip pat ir svorį. Tai, anot dietologės, patys aiškiausi kriterijai, pagal kuriuos turėtų būti koreguojama vaiko mityba.

Rubrikoje „Stop kadras“ – pasakojimas apie žirafos jauniklę, pristatytą Meksikos zoologijos sode. Ji gimė spalio 23 dieną. Zoologijos sodo darbuotojai pavadino ją Sicaru vardu, jis reiškia „graži“. Zoologijos sode gyvena 8 žirafos, jų veisimo programa siekiama išsaugoti gyvūnus.

Iškart po „Stop kadro“, kviečiame į rubriką „Kalendorius“. Joje – pasakojimas apie supermodelį Kate Moss, kuriai sukako 44 m. Kate Moss arba pilnu vardu Katherine Ann Moss gimė 1974 sausio 16 dieną Didžiojoje Britanijoje. Mados srityje ji pradėjo dirbti būdama keturiolikos – modelių agentė ją pastebėjo Niujorko oro uoste. Išgarsėjo britė 10-tame dešimtyje, o karjerą lydėjo ir skandalai bei žalingi įpročiai ir dūžtantys santykiai su vyrais. Nepaisant visko, ją garbina mados biblija vadinamasis „Vogue“ žurnalas, kurio viršelius Kate atvaizdai puošė dešimtis kartų. 2014 metais ji dirbo viena redaktorių britiškajame „Vogue“.

„Labas rytas, Lietuva“ studiją tradiciškai aplanko ir muzikantai. Studijoje – grupė „Abrokenleg“, kuri pristatys savo dainą „Eurovizijai“. Vakar vyko „Eurovizijos“ atrankos filmavimas, jame dalyvavo ir „Abrokenleg“. Grupės solistė Aistė Motiejūnaitė sako, jog dalyvauti „Eurovizijoje“ – jos slapta svajonė. Todėl parašiusi tinkamą dainą, atlikėja nepabūgo išbandyti savo jėgas jau šiais metais.

Toliau laidoje – rubrika „Pasigamink pats“. Kviesime pasigaminti arbatos, tiesa, ne geriamos. Vonios arbata, arba kitaip – vonios druska, pasak natūralios kosmetikos gamintojos Eglės Jonaitytės, tinka berti ne į tik vonią, bet ir rankų ar pėdų vonelėms. Pažiūrėkime.

O ar esate girdėję apie biblioterapiją? Biblioterapija – tai terapijos būdas, kai skaitant knygas patiriamas poveikis asmenybei. Knygų skaitymas – puiki savianalizės forma, pasakoja Naujosios Vilnios bibliotekoje nemokamus biblioterapijos užsiėmimus moterims vedanti terapeutė Daiva. Pasižiūrėkime, kaip vienija knyga.

Dar viena spaudos apžvalga su Pauliumi Šironu.

Ved. I. Krupavičius