Kultūros diena. Prasideda Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis: trumpi filmai – greitam gyvenimo tempui

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Prasideda Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis – naujosios kartos kūrėjų filmai iš viso pasaulio. Rytoj prasideda Trumpųjų filmų festivalis. Kaip sako jo organizatoriai, trumpi filmai – greitam gyvenimo tempui. Įdomu, kad filmai bus rodomi net šešiuose Lietuvos miestuose. Kino istorijose – nostalgija, šiek tiek išgąsčio ir dramatizmo. Vilniuje bus rengiamos ir festivalį papildančios ekskursijos.

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras švenčia operos jubiliejų koncerte „Istorijos perpetuum mobile – 200“. Uostamiestis šiandien švenčia: sausio 15 tradiciškai minima Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos diena, o muzikinis teatras šiemet klausytojams primins apie šiame mieste nueitą ilgą 200 metų kelią. Simboliška, jog ir naująjį sezoną teatras pradeda ypatingu koncertu, kuriame nestigs sąsajų su senuoju Memeliu, kurį kadaise lankė Mendelsono senelis, o šįvakar Felikso Mendelsono koncertą smuikui ir orkestrui atliks simfoninis orkestras ir solistė, tarptautinių konkursų laureatė Ingrida Rupaitė.

Festivalio „Kitoks'20“ edukacinėje programoje dirbtuvės visai šeimai. Šiomis dienomis Menų spaustuvėje gausu įvairaus amžiaus publikos – nuo pačių mažiausiųjų, besimokančių tvirtai stovėti ant kojų, iki ryžtingai nusiteikusių paauglių. Juk čia vyksta dešimtasis tarptautinis festivalis vaikams ir jaunimui „Kitoks'20“, kviečiantis patirti šiuolaikinį scenos meną iš arčiau. Kuo unikalus renginys ir kodėl teatras yra svarbus asmenybės formavimuisi domėjosi kolegos.

Žinia iš užsienio: Juntginėje Karalystėje – Shakespearas. 1623 metais išleistas Williamo Shakespearo kūrinių rinktinė, trumpai vadinama „pirmuoju foliantu“, laikomas svarbiausia anglų literatūros knyga. Buvo išleista 800 knygos kopijų, iki mūsų dienų išlikusių daugiau nei du šimtai, ir viena jų balandį bus parduodama Christie aukcione Niujorke.

Laidos viešnia – LRT muzikologė Jūratė Katinaitė. Pokalbis su apie „Žiemojimai su opera“ projektą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau