Ryto allegro. Emocinis atvirumas Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės kompozitorės Zitos Bružaitės kūryboje

Ryto allegro

2020.01.15 08:08

Ryto allegro. Emocinis atvirumas Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės kompozitorės Zitos Bružaitės kūryboje

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Paskelbti pretendentai į „Oskarus“. Juos apžvelgia kino kritikas Gediminas Kukta.

Kultūros temų spaudoje apžvalga.

Šiemet minima pirmosios operos Klaipėdoje 200 metų sukaktis. Apie muzikinio teatro užuomazgas ir planus minėti šią sukaktį pasakoja muzikologė Daiva Kšanienė, Klaipėdos muzikinio teatro dirigentas Tomas Ambrozaitis ir teatro vadovė Laima Vilimienė.

Su rubrika „Kalbos rytas“ – VDU Švietimo akademijos Tarptautinių ryšių grupės vadovė Vilma Leonavičienė dalijasi įžvalgomis apie studentų iš įvairių pasaulio šalių susidomėjimą lietuvių kalba.

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė kompozitorė Zita Bružaitė laikoma viena produktyviausių dabartinių lietuvių kompozitorių, kasmet sukurianti po stambios formos kūrinį. Premija jai skirta už muzikos universalumą ir emocinį atvirumą.

Pauliaus Ignatavičiaus premjera – spektaklis „Bang!“ - OKT/Vilniaus miesto teatre. Su aktoriumi Pijumi Ganusausku ir režisieriumi pasikalbėsime, kodėl verta griebtis absurdo, reaguojant į pasaulines problemas.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.