Labas rytas, Lietuva II d. Knyga „Partizano žiedas“: nuo sudėtingos Ramanausko-Vanago kelionės iki Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio deklaracijos

II d.

Partizano žiedas. Ir toliau minime Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaracijos 70-metį, studijoje – partizano žiedas ir knygos „Partizano žiedas“ autorius, karys Ernestas Kuckailis. Žiedas tyrinėtojų buvo rastas 2016-aisiais, kautynių vietoje.

Kayros daina „Eurovizijai“. Spalvinga ir ryški Kristina Radžiukynaitė-KaYra pristato savo eurovizinę dainą – apie kaukes ir buvimą savimi.

Įdomybės iš pasaulio. Naujas „žmogaus voro“ iššūkis – Paryžiuje Alainas Robertas kopė į dangoraižį verslo rajone. Taip jis išreiškė palaikymą protestuojantiems senjorams.

Lietuvos centrinis valstybės archyvas. Šį rytą kviečiame virtualiai apsilankyti Lietuvos centriniame valstybės archyve – sužinoti, kas jame saugoma, galite ir jūs. Lietuvos centrinio valstybės archyvo vyriausioji archyvarė Simona Grikšaitė kviečia sugriauti tris populiarius mitus: kad archyvai yra labai slapti ir uždari, jog visi dokumentai tūno dėžėse ir – kad tai su dabartimi ir ateitimi visiškai nesusijęs dalykas.

Kayros daina „Eurovizijai“. Spalvinga ir ryški Kristina Radžiukynaitė-KaYra pristato savo eurovizinę dainą – apie kaukes ir buvimą savimi.

Kalendoriaus rubrika. Prieš 48-erius metus Danijos karaliene karūnuota princesė Margarita II. Sostas princesei atiteko po jos tėvo karaliaus Frederiko devintojo mirties. Princesei tuomet buvo 31-eri. Kai ji gimė, sostą galėjo paveldėti tik vyriškos lyties įpėdiniai, tačiau 1953-iaisiais ši tvarka pakeista ir Margarita – pirmagimė iš trijų dukrų karališkoje šeimoje – tapo pirmąja moterimi, perėmusia seniausios Europoje monarchijos vairą. Eidama karalienės pareigas, monarchė neatsisakė ir savo mėgstamos meno veiklos – ji kūrė kostiumus ir dekoracijas daugybei spektaklių ir televizijos serialų. Iliustravo daug knygų, tarp jų Tolkieno „Žiedų valdovą“. Karalienė visuomet gynė savo teisę viršyti oficialias karališkąsias pareigas ir pareiškė liksianti soste tol, kol nukrisianti.

„Kompiuteriukų ralis“. Technologinių pasiekimų gausi Lietuvos ateitis – nuo ko ji prasideda? Vieną iš idėjų jau trečius metus puoselėja Kompiuteriukų paramos fondas, bendram tikslui buriantis informacinių technologijų specialistus bei mokytojus.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau