Labas rytas, Lietuva I d. Lietuvių gyvenimo trukmės skirtumai: dauguma vyrų nesulaukia pensinio amžiaus

Sausio 15-oji, trečiadienis.

Spaudos apžvalga. Naujausias ir įdomiausias publikacijas spaudoje ir portaluose apžvelgia Audra Avižiūtė. Portale LRT.lt šįryt skaitykite interviu su Algirdu Butkevičiumi.

Lietuvos centrinis valstybės archyvas. Šį rytą kviečiame virtualiai apsilankyti Lietuvos centriniame valstybės archyve – sužinoti, kas jame saugoma, galite ir jūs. Lietuvos centrinio valstybės archyvo vyriausioji archyvarė Simona Grikšaitė kviečia sugriauti tris populiarius mitus: kad archyvai yra labai slapti ir uždari, jog visi dokumentai tūno dėžėse ir – kad tai su dabartimi ir ateitimi visiškai nesusijęs dalykas.

„Kompiuteriukų ralis“. Technologinių pasiekimų gausi Lietuvos ateitis – nuo ko ji prasideda? Vieną iš idėjų jau trečius metus puoselėja Kompiuteriukų paramos fondas, bendram tikslui buriantis informacinių technologijų specialistus bei mokytojus.

Knygų naujienos. LRT RADIJO kultūros laidų redaktorė Jolanta Kryževičienė šį rytą pristato tris skirtingas knygas: Christinos Rickardsson autobiografinis pasakojimas „Niekada nesustok“, Sonya Winterberg dokumentinė knyga „Mes – vilko vaikai“ ir Johano Huizingos studija „Viduramžių ruduo“.

Gyvenimo trukmę lemiantys veiksniai. Studijoje viešinčio sociologo Daumanto Stumbrio teigimu, Lietuvoje gyvenimo trukmė ne tik viena trumpiausių Europos Sąjungoje, šalyje yra labai didelis skirtumas tarp vyrų ir moterų. Vieno atsakymo, kodėl taip yra, nėra – tai lemia visas kompleksas priežasčių.

Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarai. Signataras Donatas Morkūnas sako, kad jau prieš trisdešimt metų, balsuodamas dėl nepriklausomybės, jautęs, jog tai istorinis įvykis. Dabar politikams jis linki labiau rūpintis bendruoju gėriu.

Dar viena spaudos apžvalga ir I dalies pabaiga.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau