Hachiko istorija, tik atvirkščiai: žmonos ir namų netekęs australas ieško liepsnose dingusio šuns Kozi

Naujienų agentūra AP

2020.01.14 16:30

Australo Asho Grahamo šuo Kozi kasryt žadina savo šeimininką ir kviečia jį rytiniam pasivaikščiojimui. Tuomet Ashas supranta, kad sapnuoja.

Australo šuo dingo liepsnose, kai Naujųjų metų naktį jo gimtajame kaimelyje Nerrigundah ėmė siautėti gaisras. Dabar Ashas kasryt kyla iš vienvietės palapinės, kurioje miega nuo pat nelaimės pradžios. Vyras vėl leidžiasi į paieškas. Australas žygiuoja į pietus link išdžiūvusio upelio, prasilenkia su jau matytais sudegusių kengūrų kūnais, beldžiasi į duris.

Vyro žmona Melanie prieš maždaug metus mirė nuo vėžio, o jo namą pasiglemžė gaisras – būstas sudegė iki pamatų. Sunkvežimis ir keli daiktai – visas Asho turtas, laikomas gaisrinės stoties kieme – vietoje, kurioje vyras paskutinįsyk matė Kozi. Ugniagesys savanoris šunį paliko minėtame kieme, o pats sėdo į sunkvežimį ir važinėjo aplink įspėdamas žmones apie gaisrą. Tuomet Kozi ir pradingo.

„Jis – viskas, kas man liko mirus žmonai. Jis – mano geriausias draugas. Tikrai – geriausias draugas“, – sakė Ashas. „Kozi – mano motyvacija, kiekvieną rytą pakelianti mane iš lovos.“ Vyras pridūrė, kad tikisi, jog Kozi buvo greitesnis nei atslinkęs ugnies Armagedonas.

Kaip besibaigtų paieškos, Ashas ketina kaimelyje pasilikti. „Visada čia gyvenau, negaliu palikti šios vietos. Bendruomenė tam per gera“, – sakė vyras.

Nedidelis kaimelis Nerrigundah Naujajame Pietų Vielse – viena iš labiausiai gaisro paliestų gyvenviečių Australijoje. Čia sudegė du trečdaliai namų, žuvo ir netoli kaimelio gyvenęs vyras. Gaisras Nerrigundah užklupo netikėtai – liepsnų gyventojai tikėjosi po paros ar dviejų.