Laba diena, Lietuva. Savaitė su mobiliaisiais greičio matuokliais: vairuotojams teko įsitikinti – jų nepergudrausi

Parlamentarų sprendimas dėl rinkimų kartelės. Tiesioginė Seimo posėdžio transliacija ir MRU Politikos instituto docento Vytauto Dumbliausko ir VU TSPMI profesorės Dovilės Jakniūnaitės komentarai svarstymo metu ir po nepriimto įstatymo.

Lietuvoje daugėja gyventojų. Pirmą kartą po 28 metų Lietuvos gyventojų skaičius didėjo, o ne mažėjo, rodo šįryt pateikta Statistikos departamento statistika. Studijoje viešinti Demografijos statistikos skyriaus vedėja Alina Norgėlaitė sako, kad gyventojų padaugėjo 145 asmenimis – nors natūrali gyventojų kaita vis dar neigiama, tarptautinės migracijos neto šiemet yra teigiamas.

Edukacinių erdvių projektas. Kas dvejus metus visose šalies mokyklose vyksta edukacinių erdvių konkursas. Studijos svečių – gamtininko Almanto Kulbio ir konkurso koordinatoriaus Tomo Pociaus – klausiame, kaip aplinka pritaikoma šiuolaikiškam ugdymo procesui.

Mobilūs greičio matuokliai – veiksmingi. Kauno kelių policiją per savaitę naujais greičio matuokliais užfiksavo 1000 pažeidėjų. Pareigūnai sako, kad naujos priemonės jau davė rezultatų, greičio viršijimas keliuose sumažėjo 10 kilometrų per valandą.

Paskata už pranešimus apie aplinkosaugos pažeidimus. Seime – nauja iniciatyva: Seimo nariai pasiūlė pataisą, jog už suteiktą vertingą informaciją išsiaiškinant nusikaltimą asmeniui būtų skiriamas atlygis ir jis siektų ne mažiau kaip 1 procentą nuo padarytos žalos valstybei. Pavyzdžiui, „Grigeo“ skandalo atveju, tokia suma siektų maždaug 600 000 tūkst. eurų. Šios pataisos iniciatoriaus Mykolo Majausko komentaras.

Laikrodžių kolekcija. Pomėgių yra įvairių – neseniai rodėme plaktukų kolekciją, dabar kviečiame pasižvalgyti po senovinių laikrodžių, skaičiuojančių 100 metų ir daugiau, kolekciją. Šią įspūdingą laikrodžių kolekciją surinko marijampolietis Kęstutis Kubilius.

Ved. Deividas Jursevičius.