Labas rytas, Lietuva II d. Naujausi demografiniai rodikliai: natūrali gyventojų kaita, nedidėjantis gimstamumas ir augantis grįžtančių emigrantų skaičius

II dalis.

Naujausi demografiniai rodikliai. Studijoje viešinti Statistikos departamento atstovė Laima Grižaitė komentuoja naujausius duomenis, kurie neatskleidžia nieko netikėta – vyksta natūrai gyventojų kaita, gimsta vis mažiau vaikų, stabilizuojasi atvykstančių ir išvykstančių gyventi svetur lietuvių skaičius.

Šiandien minima tarptautinė aitvarų diena. Ji pradėta minėti Indijoje, Gudžarato valstijoje, kurioje kasmet vyksta aitvarų festivalis. Vietiniai gyventojai aitvarus pradeda gaminti ir ruošti prieš kelis mėnesius – tam, kad visiems atvykusiems į festivalį jų pakaktų. Gudžaratą dėl šios priežasties kasmet aplanko milijonai žmonių, o festivalis pažymi ir žiemos pabaigą bei artėjanti žemės ūkio sezoną. Aitvarai simbolizuoja dievybių dvasias, kurios bunda iš gilaus žiemos miego. Beje, anksčiau aitvarus laidydavo kilmingieji ir pasiturintys, tačiau pastaruoju metu ši pramoga tapo prieinama visiems. Per festivalį sulaukiama svečių iš tolimiausių pasaulio kampelių, o į dangų nuo ankstyvo ryto iki vėlyvos nakties keliami milijonai spalvingų aitvarų.

„Eurovizijos“ atrankoje dalyvaujanti Kristina Jurevičiūtė. Studijoje viešinti ne iš vieno muzikinio projekto žinoma Kristina Jurevičiūtė pristato savo „eurovizinę“ dainą. Šią dainą jai parašė Aurimas Papečkys, o pati atlikėja sako svajojusi apie konkursą jau seniai ir laukusi tokios galimybės.

Kvapų istorijų kūrėja. Gali užmerkti akis ir nematysi. Gali užsikimšti ausis ir negirdėsi. Tačiau nekvėpuoti, o kartu ir neužuosti – negali. Taip teigia šio reportažo herojė, kvapų istorijų kūrėja prisistatanti Eglė Jonaitytė. Koks tas gyvenimas, apsuptas kvapų, ir kodėl Eglė sako gadinanti žmones?

Vilniaus kino teatrų istorija. Kviečiame jus į ekskursiją po senuosius Vilniaus kino teatrus. Kaip jie atrodė? Kokie filmai buvo rodomi? Manoma, kad pirmasis kino teatras Vilniuje atidarytas 1907-aisiais. Per ilgą laikotarpį mieste jų buvo per 50. Vieni – mažesni, su vienu projektoriumi, kiti – įsikūrę tų laikų prabangiuose pastatuose, kur grodavo gyva muzika ir svečių laukdavo kavinės. Apie tai pasakoja kino teatrų tyrinėtoja Sonata Žalneravičiūtė.

Ved. Ignas Krupavičius.