Paramos Ukrainai koncertas „Kartu iki pergalės“: vardan kilnaus tikslo susivieniję atlikėjai, teletiltas tarp dviejų šalių ir vaizdai iš fronto taško

Minint Laisvės gynėjų dieną, laisvę jau iškovojusi Lietuva tiesia pagalbos ranką Ukrainai – LRT studijoje surengtas paramos koncertas „Kartu iki pergalės“, kurio metu renkamos lėšos karo siaubiamai šaliai. Koncerto „Kartu iki pergalės“ metu nutiestas tiesioginis TV tiltas tarp dviejų šalių – LRT studijos Vilniuje ir „5 kanalo“ studijos Kijeve, Ukrainoje.

LRT žiūrovams koncerto metu suteikta galimybė išvysti vaizdus iš karščiausio Rytų Ukrainos fronto taško – raudonosios zonos. „Blue Yellow“ savanoriai humanitarinę pagalbą vežė į Peski miestelį, kuris yra vos keli kilometrai nuo Rusijos separatistų užimto Donecko.

Drauge su organizacijos „Blue/Yellow“ nariais keliavo ir prodiuseris Dominykas Kubilius bei filmavimo komanda. „Koncertas rengiamas jau ketvirtą kartą, tad šiemet apsilankėme vietose, kuriose nesilankėme anksčiau.

Susitikome su kariais, našlėmis, vaikais ir senoliais, gyvenančiais karo zonoje. Tokioje kelionėje pamatai kaip viskas yra arti ir kaip baisu gali būti“, – kalbėjo D. Kubilius.