Kultūros diena. Vokietijoje – nauja meno pasaulio sensacija: septynmečio dailininko kūrinius perka už dešimtis tūkstančių eurų

Lietuva 29-ąjį kartą mini tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną. Prieš 29 metus sausio tryliktąją, kaip ir šiandien, šaltą ir snieguotą dieną, žmonės iš visos Lietuvos rinkosi prie Lietuvos parlamento. Tuo metu Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas, kreipdamasis į žmones, ragino išvesti iš aikštės vaikus, nes ore tvyrojo grėsmės nuojauta. Ir nors žmonės stovėjo beginkliai, paskelbus, kad artėja rusų kariniai daliniai, gynybai buvo pradėti gaminti Molotovo kokteiliai, kuriuos kunigai pašventindavo. Daug dalykų buvo daroma tylomis, gal dėl to apie kai kuriuos nutikimus sužinome tik dabar, praėjus beveik trims dešimtmečiams.

Tradicinio japonų teatro principu sukurtas spektaklis „Buda palėpėje“. Beveik dvidešimt metų tęsėsi aktorės, režisierės ir rašytojos Birutės Marcinkevičiūtės (Mar) kūrybinis kelias iki jos savarankiškus kamerinius projektus įgyvendinančio „Solo teatro“. Menininkė atnaujino kituose teatruose rodytus spektaklius ir kuria naujus pastatymus, kalbančius visuomenei jautriomis temomis. Spektaklis „Buda palėpėje“ – pagal to paties pavadinimo Julie Otsuka romaną – pasakoja apie turbūt daugeliui mažai žinomą Antrojo pasaulinio karo metu Amerikoje vykusį japonų genocidą.

Adelės Pukelytės paroda „Dvi linijos, trys žalios ir mėlyna“ Pamėnkalnio galerijoje. Paroda kviečia atsiriboti nuo perkrovos, pasinerti į minimalistinės tapybos perteikiamą pasaulio paprastumą.

Laidos svečias – fotografas Paulius Lileikis, įamžinęs Sausio 13-osios įvykius.

Naujienos iš užsienio. Vokietijoje – nauja meno pasaulio sensacija. Mikailo Akaro dailės kūriniai perkami už dešimtis tūkstančių eurų, nors autoriui tik… septyneri. Kaip daugelis tokio amžiaus berniukų, jis svajoja tapti futbolo žvaigžde, tad nenuostabu, kad parodą Berlyne Mikailui padėjo surengti futbolo žvaigždė Manuelis Neueris.

Ved. Gerūta Griniūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau