Ryto allegro. Pirmadienio viktorina – apie Lietuvos žydų kultūrą ir Vilniaus Gaoną

Ryto allegro

2020.01.13 08:08

Ryto allegro. Pirmadienio viktorina – apie Lietuvos žydų kultūrą ir Vilniaus Gaoną

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti Vytauto V. Landsbergio dokumentinis filmas „Vanago portretas“. Pokalbis su režisieriumi apie tai, kaip filmas buvo kuriamas, jo aktualumą ir reikšmę jaunajai kartai.

Džiazo muzikantas, menininkas Vladimiras Tarasovas sukauptą meno kolekciją dovanoja Lietuvos dailės muziejui. Joje – apie 500 meno kūrinių: tapybos, grafikos, skulptūros darbų, meninių fotografijų, piešinių, autorinių leidinių. Apie kolekciją, kurios branduolį sudaro Sovietų Sąjungos nonkonformistinis menas, pasakoja pats jos savininkas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga. Nacionalinės M.Mažvydo bibliotekos darbuotojos Eglės Baliutavičiūtės naujų knygų apžvalgoje – istorijos mokslų daktarės Giedrės Milerytės-Jaspertienės pažintinė knyga „Kai Kaunas buvo Kaunas: pasivaikščiojimai po miestą 1938 m.“ ir rašytojos ir iliustruotojos Monikos Vaicenavičienės paveikslėlių knyga „Kas yra upė?“

2020-ieji – Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metai. Pirmadienio viktorinoje su Lietuvos Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centro vadove Larisa Lempertiene apie Lietuvos žydų kultūrą ir Vilniaus Gaoną.

„Klasikos enciklopedija“ – apie giesmės sąvoką ir jos raidą Lietuvoje.

Ved. Alma Valantinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.