Ryto allegro. Pirmadienio viktorina – apie Lietuvos žydų kultūrą ir Vilniaus Gaoną

Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti Vytauto V. Landsbergio dokumentinis filmas „Vanago portretas“. Pokalbis su režisieriumi apie tai, kaip filmas buvo kuriamas, jo aktualumą ir reikšmę jaunajai kartai.

Džiazo muzikantas, menininkas Vladimiras Tarasovas sukauptą meno kolekciją dovanoja Lietuvos dailės muziejui. Joje – apie 500 meno kūrinių: tapybos, grafikos, skulptūros darbų, meninių fotografijų, piešinių, autorinių leidinių. Apie kolekciją, kurios branduolį sudaro Sovietų Sąjungos nonkonformistinis menas, pasakoja pats jos savininkas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga. Nacionalinės M.Mažvydo bibliotekos darbuotojos Eglės Baliutavičiūtės naujų knygų apžvalgoje – istorijos mokslų daktarės Giedrės Milerytės-Jaspertienės pažintinė knyga „Kai Kaunas buvo Kaunas: pasivaikščiojimai po miestą 1938 m.“ ir rašytojos ir iliustruotojos Monikos Vaicenavičienės paveikslėlių knyga „Kas yra upė?“

2020-ieji – Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metai. Pirmadienio viktorinoje su Lietuvos Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centro vadove Larisa Lempertiene apie Lietuvos žydų kultūrą ir Vilniaus Gaoną.

„Klasikos enciklopedija“ – apie giesmės sąvoką ir jos raidą Lietuvoje.

Ved. Alma Valantinienė.