Panorama. Sausio įvykiai įsirėžė kaip vieni svarbiausių šalies istorijoje: vieni gynė svarbiausius objektus, kiti – gydė sužeistuosius

Laisvės gynėjų sutikimas. Tradiciškai Laisvės gynėjų dienos išvakarėse Seime pagerbti laisvės gynėjai. Aukščiausiosios Tarybos Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis ragino atkreipti dėmesį į kaimyną Rytuose, nes Sausio 13-oji buvo suteikusį viltį, kad stalininė blogio imperija su sostine Kremliuje žlugs, tačiau tai neįvyko – revanšistinės jėgos Rusijoje siekia atkurti turėtą imperiją.

Lemtingoji Sausio 13-oji. 1991-ųjų sausio įvykiai Lietuvai įsirėžė kaip vieni svarbiausių šalies istorijoje. Tąsyk kiekvienas žmogus turėjo savo vaidmenį, stengėsi apginti nepriklausomybę taip, kaip tik galėjo. Vieni gynė svarbiausius šalies objektus, kiti gydė sužeistuosius, treti viską įamžino. Tačiau vieningai sutariama – sausio įvykiai buvo vieni kraupiausių, kokius daugeliui yra tekę matyti ir išgyventi. Perspėjame, kad kai kurie tos nakties vaizdai gali šokiruoti.

Kaune – neužmirštuolių pieva. Kaune, Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, surengta pilietinė akcija – sudėliota tūkstančio popierinių „Neužmirštuolių pieva“, kaip simbolis, kad kovojusieji už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę nepamiršti.

Irane protestai dėl lėktuvo numušimo. Irane dviejų universitetų studentai susirinko į protestą reikšdami nepasitenkinimą, dėl to, kad valdžia melavo žmonėms, nors žinojo, kad būtent Irano pajėgos atsakingos už lėktuvo numušimą. Irano policija bandė vaikyti protestuotojus, kuriems palaikymą „Twitteryje“ išreiškė Donaldas Trumpas, pasidalijęs įrašu persu kalba. Amerikos prezidentas taip pat įspėjo Irano valdžią nenaudoti jėgos prieš žmones. Per protestus laikinai buvo suimtas Jungtinės Karalystės ambasadorius Irane, tačiau Teheranas jį greitai paleido.

Perspėjama dėl ugnikalnio išsiveržimo. Filipinų tarnybos perspėja, kad „sprogstamas“ Taalio ugnikalnio išsiveržimas gali įvykti netrukus ir yra beveik neišvengiamas, po to kai šįryt ugnikalnis staiga išspjovė didžiulį pelenų debesį. Prasidėjo tūkstančių gyventojų evakuaciją. Taalio ugnikalnis yra vos per 65-is kilometrus nuo sostinės Manilos.

Daugelis mokyklų vis dar be vadovų. Valstybės institucijoms pasiūlymus strateginiais klausimais teikianti Švietimo taryba šią savaitę pradėjo svarstyti, kodėl beveik dešimtadaliui mokyklų ir darželių trūksta nuolatinių vadovų. Švietimo ir mokslo ministras teigia, kad problema atsirado dėl vadovų rotacijos. Švietimo tarybos pirmininkė – Saulė Mačiukaitė Žvinienė teigia, kad kaltos pastangų neįdedančios savivaldybės.

20-oji šeimų šventė. Tūkstančiai tikinčiųjų iš visos Lietuvos rinkosi į 20-ą kartą Šiaulių Vyskupijos organizuotą Šeimų šventę. Svarbiausias dėmesys skirtas sutuoktinių ištikimybei ir tradicinės šeimos vertybių puoselėjimui bei santuokos įžadų atnaujinimui.

Koncertų ir sporto rūmų likimas. Daugiau nei dešimtmetį apleistų Koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcija Vilniuje į priekį juda lėtai. Šiemet planuojama paskelbti konkursą renovacijos rangovui, o rūmuose planuojamas įrengti konferencijų centras turėtų duris atverti tik po trejų metų. Turizmą skatinančios organizacijos sako, kad viena didelė konferencija į biudžetą atneštų kone milijoną eurų, tačiau Lietuva esą jau vėluoja pasiimti savo pyrago dalį – Latvija Lietuvą aplenkė anksčiau įsirengdama konferencijų centrą.