Veranda. Tvarus gyvenimas, atkurtų rūmų interjerai bei pokalbis su architekte Lina Urban

Tvarus gyvenimas. Tvari gyvenvietė. Ar turime tokią Lietuvoje? Jei turime – kur jos ieškoti? Pastaruoju metu itin daug kalbant apie tvarumo sąvoką Ričardas Skorupskas miglos nepučia: Lietuvoje, pasirodo, kol kas galima tik aptikti tvarumo fragmentų arba pavienių tvarių statinių.

Interjero taisyklės. Namai apie žmogų gali papasakoti labai daug. Jie atspindi mūsų skonį, interesus. Suteikia didelę laisvę apsisupti mėgstamomis spalvomis, tekstūromis ir prisiminimais. Dizainerė Lina Kalinauskaitė įsitikinusi, kad namai ir keičiasi kartu su žmogumi: jie yra tarsi veidrodis.

Atkurtų rūmų interjeras. Ukmergės rajonas, Taujėnų miestelis, kuriame gyvena vos daugiau nei 300 gyventojų. Miestelyje – didikų Radvilų rezidencija, dabartinis Taujėnų dvaras. Jį visiškai sunaikino ne karas ar sovietmetis, o pirmieji nepriklausomybės metai, kai dvaras niekam nepriklausė. Ir tik 2005 metais trys broliai Stackevičiai jį prikėlė naujam gyvenimui.

Pokalbis su architekte Lina Urban. Interjero dizainerė Lina Urban ilgokai ieškojo būsto sau. Su šeima jie norėjo įsikurti miesto centre ir šalia senamiesčio rado šimtametį daugiabutį. Butas buvo visiškai apleistas, tačiau tai architektės neatbaidė.

Ved. Violeta Baublienė ir Aistė Mažutytė.