Ryto allegro. Kokios privačios iniciatyvos galėtų neformaliai įprasminti ir įtvirtinti istorinius Sausio 13-osios įvykius?

Taip jau atsitiko, kad mes įgijom nepriklausomybę taip vėlai, o mūsų istorija tokia pašėlusiai įdomi ir turtinga“, – sako tapytojas Giedrius Kazimierėnas, Vilniaus rotušėje eksponuojantis Lietuvos istorijos „Juodųjų gobelenų“ ciklą. Almos Valantinienės pasakojimas.

Netipine medinių Kauno Vilijampolės namų architektūra susidomėjusios Inga Navickaitė-Drąsutė ir Julija Račiūnaitė stabtelėjo ir atrado gerokai daugiau, nei tikėjosi. Apie projektą „Pusiniai namai“ pasakoja Kotryna Lingienė.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

Tęsiasi „Metų knygos rinkimai“. Apie knygų paaugliams penketuke dalyvaujantį Kotrynos Zylės mistinį romaną „Sukeistas“ („Aukso žuvys“) autorę kalbina Austėja Kuskienė.

Artėja Sausio 13-oji, bet Laisvės gynėjų dienai skirta minėjimo programa jau prasideda. Su pilietiškai aktyviais studijos svečiais menotyros dr. Juozapu Blažiūnu ir teisininku dr. Justinu Žilinsku aptarsime, kokios privačios iniciatyvos galėtų neformaliai įprasminti ir įtvirtinti istorinius įvykius.

Ved. Laima Ragėnienė.