Kultūros diena. Kauno mokslo premijų laureatai – šimtai mokslinių straipsnių ir netradicinės įžvalgos apie šiuolaikinę visuomenę

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Solomono Teitelbaumo klajonės po pajūrį yra su teptuku rankoje. „Kai išsitrina ribos tarp gėrio ir blogio, tapyba tampa tik nereikšmingu dekoru. Todėl šiais laikais grynojo klasikinio tapytojo kelias yra pilnas kančios. Beribė mūsų Baltija, teikianti šviesą ir kūrybinę energiją, palengvina šią kančią“, - teigia tapytojas Solomonas Teitelbaumas, kurio darbai eksponuojami „Pylimo galerijoje“ veikiančioje parodoje „Dieviško prado paieškos prie Baltijos“.

Kauno mokslo premijų laureatai – šimtai mokslinių straipsnių ir netradicinės įžvalgos apie šiuolaikinę visuomenę. Daugiau kaip šimtas išradimų, šimtai mokslinių straipsnių, pilietiniai ir kultūriniai renginiai, netradicinės įžvalgos apie šiuolaikinę visuomenę – tai tik dalis svarbiausių darbų, už kuriuos įvertinti žinomi kauniečiai profesoriai Jurgis Kazimieras Staniškis ir Gintautas Mažeikis. Jiems šiemet Įteiktos Kauno miesto Mokslo premijos.

Paslaptys ir legendos, slypinčios Katedros ir rotušės požemiuose. Miesto istoriją pažinti galime ne tik vaikštinėdami gatvėmis bei grožėdamiesi architektūra. Daugybė senųjų miesto paslapčių glūdi ir po mūsų kojomis, požemiuose. Pažinti senųjų Vilniaus katedros ir rotušės mūrų pasakojamas istorijas kviečiu kolegų reportaže.

Laidos svečias: Lietuvos rašytojų sąjungos premijos laureatas, poetas ir dramaturgas Mindaugas Nastaravičius.

Naujiena iš užsienio: Nacionalinis Operos teatras Prahoje laikomas vienu gražiausių Europoje. Jis vėl atidarytas po trejus metus trukusio renovavimo. IXI amžiaus teatras vėl suspindo naujojo Rokoko grožiU, o į atidarymo iškilmes atvyko daug įžymybių.

Ved. Ž. Kropaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau