Panorama. Amerikos žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, jog Ukrainos lėktuvą Irane galėjo netyčia numušti Irano raketa

Žiniasklaida: lėktuvą galėjo numušti raketa. Irane toliau tiriama ukrainiečių lainerio katastrofa. Amerikos žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, jog Ukrainos lėktuvą Irane galėjo netyčia numušti Irano raketa. Iranas neigia, šią versiją neigia ir laikosi savo – esą lėktuvas nukrito dėl techninio gedimo. Išsamų ir skaidrų tyrimą užtikrinti žadėjęs Ukrainos prezidentas ragina į vertinimus nesivelti ir laukti galutinio incidento tyrimo. Jau šiuo metu šifruojama juodųjų dėžių informacija.

„Grigeo Klaipėdos“ taršos skandalas. Po dviejų dienų tylos šiandien savo poziciją dėl į marias leistų nevalytų nuotekų išsakė įmonės „Grigeo“ vadovybė. Grupės prezidentas Gintautas Pangonis atsiprašė visuomenės, teigė, kad nuo pareigų nušalinti už nuotekas atsakingi „Grigeo Klaipėdos“ darbuotojai, o Kuršių marioms tvarkyti įmonė kurs specialų fondą. Pasiaiškinti Klaipėdos vadovams šiandien atvyko ir įmonės „Grigeo Klaipėda“ vadovas bei ją tikrinę aplinkosaugininkai. Kol tyrimas dėl nuotekomis terštų marių nebus baigtas, Grigeo produkcijos atsisako dar du prekybos tinklai – „Senukai“ ir „Norfa“.

Prezidentas: Narkevičius įdarbino saviškius. Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad Lenkų rinkimų akcijos deleguotas susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius „įdarbino“ mažiausiai 20 savo partiečių ir su jais susijusių žmonių ministerijai pavaldžiose įmonėse. Jaroslovas Narkevičius vadina tai tikrovės neatitinkančia informacija ir teigia, kad Prezidentas yra klaidinamas. Lenkų rinkimų akcijos vadovas Valdemaras Tomaševskis teigia, kad šalies vadovą klaidina jo patarėjai.

Bendruomenių Rūmai pritarė „Brexito“ sutarčiai. Jungtinės Karalystės „Brexito“ kelionė vienu žingsneliu priartėja prie pabaigos. Šalies Bendruomenių Rūmai pagaliau patvirtino premjero Boriso Džonsono pateiktą išstojimo iš Europos Sąjungos projektą. Parlamentas pajudėjo iš aklavietės. Dabar skyrybų susitarimą turi patvirtinti nerenkami Lordų Rūmai ir Europos Parlamentas. Tačiau tai – jau formalumas.

JAV Iranui siūlo derėtis. Įtampai tarp Vašingtono ir Teherano pratrūkus raketų smūgiais, Jungtinės Valstijos Iranui siūlo derėtis. Laiške rašoma, kad Vašingtonas pasirengęs vesti rimtas derybas su Iranu be jokių išankstinių sąlygų, kad būtų užkirstas kelias naujoms grėsmėms tarptautinei taikai ir saugumui.

Nauja žalos pacientams atlyginimo tvarka. Nuo sausio įsigaliojus įstatymui, keičiasi pacientų sveikatai padarytos žalos atlyginimo tvarka. Bus atlyginama iš specialaus fondo, nevertinant ją padariusio mediko kaltės. Sveikatos apsaugos ministro teigimu, tai leis pacientams lengviau atlyginti patirtą žalą, manoma, kad besikreipiančiųjų daugės.

Sudaryti 2020 m. šauktinių sąrašai. Sudaryti rekordiškai ilgi šių metų šauktinių sąrašai, kuriuose ir jaunesni, ir studijuojantys vaikinai. Paviešinti jie bus kitą savaitę. Prognozuojama, kad šiemet dar daugiau teks į tarnybą pašaukti privalomai. Neatmetama, kad bandantiems išsisukti teks išrašyti dar daugiau baudų. Vien pernai tokių būta kone 9000, paskirtų baudų sumą siekia kone ketvirtį milijono. Dar maždaug 40 jaunuolių gresia užsidirbti ir teistumą.

Lietuvių ūpas investuoti į NT. Tai, kas vyksta NT rinkoje, ekonomistai prilygina išpardavimui, tik be nukainavimo – žmonės graibsto ir butus, ir namus, ir sklypus. Rinkos ekspertai sako, pirkėjų entuziazmo nelabai numuš ir nuo šio mėnesio įsigalioję mokesčių pakeitimai. Nebent tik šiek tiek apramins tuos, kas butus perka kaip investiciją. O tokių sandorių šalyje – kas penktas.

Britų monarchiją drebina „Mexitas“. Princas Harry ir Sasekso hercogienė Meghan Markle atsitraukia nuo savo oficialių pareigų Didžiosios Britanijos karališkoje šeimoje. Pora pranešė atsisakanti karališkosios šeimos aukšto rango narių statuso ir daugiau laiko leis Šiaurės Amerikoje. Tai jie paskelbė socialiniame tinkle „Instagram“.

Radvilos – kompozitoriai. Baigiantis Radvilų giminės istorijai skirtai parodai Valdovų rūmų muziejuje rengiamas šios giminės atstovų – kompozitorių muzikos vakaras. Pasak istorikų, Radvilos buvo pati muzikaliausia giminė Lietuvos didžiojoje kunigaikštystėje. Didikai turėjo keturis teatrus, kuriuose statė operas ir baletus, bičiuliavosi su žymiausiais Europos kompozitoriais, kaip Ludwigu van Beethovenu ar Fryderyku Chopinu.

Ved. M. Žiedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau