Laba diena, Lietuva. Nekilnojamojo turto rinka – karščiausia per dešimtmetį: ar metas sunerimti?

Prezidentas apie „Grigeo“: tai tyčinė veikla. Po ekologinio incidento Klaipėdoje, prezidentas Gitanas Nausėda sako, jog būtina ne tik išsamiai įvertinti potencialas rizikas ir aplinkos taršą, bet ir „apsivalyti“ nuo nesąžiningų pareigūnų Aplinkos apsaugos sektoriuje.

Prezidentas: J. Narkevičius įdarbino 20 saviškių. Prezidentas teigia, kad susisiekimo ministras pavaldžiose įstaigose įdarbino apie 20 žmonių, susijusių su jį delegavusia partija. Jaroslavas Narkevičius spaudos konferencijoje teigė, jog „tikrai susidaro įspūdis, kad prezidentas yra klaidinamas“.

„Laba diena, Lietuva“ studijoje – VU TSPMI direktorės Margarišos Šešelgytės politologinės įžvalgos.

Signataras Arvydas Leščinskas džiaugiasi, kad prieš 30 m. Lietuva iš socialistinės ekonomikos į rinkos ekonomiką perėjo greitai, nes lėtas kelias esą būtų gerokai skausmingesnis. Signataras prisimena, kad diskusijose dėl nepriklausomybės būta ir susiskaldymo, ir ignoravimo. Ir būtent A. Leščinsko siūlymas buvo priimtas nepriklausomybės atkūrimą vadinti aktu, o ne nutarimu.

Sudaryti nauji šauktinių sąrašai. Krašto apsaugos ministerijoje ketvirtadienį sudaryti 2020 metų karo prievolininkų sąrašai, juose yra daugiau nei 38 tūkst. jaunuolių. „Pasirašiau visus suformuotus sąrašus. (...) Procesas buvo tikrai sklandus“, – žurnalistams sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

NT rinka – karščiausia per dešimtmetį. Nekilnojamo turto rinka Lietuvoje pernai buvo „karščiausia“ per pastarąjį dešimtmetį – per metus perleista apie 135 tūkst. objektų, arba 7 proc. daugiau nei 2018-aisiais, skelbia Registrų centras. Pasak Registrų centro Duomenų atvėrimo skyriaus vadovo Pauliaus Rudzkio, 2019 metai NT rinkai buvo geri – pagal sandorių skaičių jie atsiliko tik nuo rekordinių 2007-ųjų.

ISM ir „Moody‘s“ bendradarbiavimas. Pasaulinė finansinių paslaugų kompanija „Moody’s Corporation“ bendradarbiaus su ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu bei ISM Fondu ir gabiausiųjų mokslui finansuoti skirs 200 tūkst. eurų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Piketas prie „Grigeo“. Pasirodžius informacijai, kad kartono produktus gaminanti „Grigeo Klaipėda“, kaip įtariama, į Kuršių marias leido nevalytas nuotekas, „Grigeo“ įmonių grupė sulaukė ypač daug pasipiktinimo ne tik interneto erdvėje. Ketvirtadienį prie vienos iš įmonių grupės pastato Grigiškėse buvo surengtas piketas. Tiesa, į piketą susirinko vos keletas žmonių, daugelis iš jų – moksleiviai, kurie atvažiuoja po pamokų.

Pažymos dėl praleistų pamokų. Vilniuje dalis ugdymo įstaigų neteisėtai prašo medicininių pažymų, kurios pagrįstų vaiko pamokų ar darželio nelankymą. Sveikatos apsaugos ministerija šias įstaigas įspėja, kad už neteisėtą duomenų rinkimą gali grėsti baudos.

Princo Hario ir Meghan Markle staigmena. Princas Harry ir Sasekso hercogienė Meghan Markle atsitraukia nuo savo oficialių pareigų Didžiosios Britanijos karališkoje šeimoje.

„Grammy“ nominantai – lietuviai. Apie ką pirmiausia pagalvojate, kai išgirstate žodžius „Grammy statulėlė“? O ar žinojote, kad šiemet į Los Andžele vykstančią ceremoniją vėl vyks du lietuviai – garso režisieriai Aleksandra ir Vilius Kerai. Dvi jų įrašytos plokštelės pretenduoja tapti geriausios dviejose iš 84 „Grammy“ nominacijų.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau