Laba diena, Lietuva. Šįvakar – pirmasis mero išbandymas naujoje laidoje: politikai keitė akių spalvą, sėdosi į vėžimėlius, vieno nepažino net žmona

Sausio 8-osios dienos „Laba diena, Lietuva“ eterio centre – įvykiai ir Irake ir Irane, kur rytas prasidėjo vienas po kito sekusiu įvykiu.

Iranas paleido 15 raketų į dvi bazes, kur kartu su amerikiečiais yra dislokuota ir daugiau koalicijos karių Irake. O Irako duomenimis, buvo paleistos 22 raketos. Teigiama, kad nukentėjusiųjų nėra, nes kariai spėjo pasislėpti. Krašto apsaugos ministerija LRT.lt teigia, kad vienoje iš bazių Irake tarnaujantys lietuvių kariai yra saugūs. Kariuomenės strateginės komunikacijos departamento vadovas Eugenijus Lastauskas pasidalino savo mintimis apie kolegas Irake bei pasididžiavimą, jog šie gali saugoti savo šalį.

Ankstyvą trečiadienio rytą Teherane sudužo Ukrainos oro linijų lėktuvas su 176 žmonėmis, nė vienam keleiviui ar įgulos nariui išsigelbėti nepavyko. Lėktuve buvo Irano, Kanados, Ukrainos, Švedijos, Afganistano, Didžiosios Britanijos ir Vokietijos piliečių. Avialinijos teigia, kad lėktuvą pilotavo itin patyrę pilotai, todėl įgulos klaida nėra tikėtina. Iranas atsisakė perduoti netoli Teherano trečiadienį sudužusio Ukrainos tarptautinių oro linijų (MAU) lainerio „Boeing 737“ savirašius įrenginius jų gamintojams amerikiečiams, pranešė iraniečių naujienų agentūra „Mehr“. Apie painią situaciją, kai tą pačia naktį paleidžiamos ir raketos į JAV bazes, ir nukrenta gan naujas keleivinis lėktuvas – aviacijos ekspertas Vidas Kaupelis.

LRT Tyrimų skyriaus surinktais duomenimis, Bažnyčios atstovai užkirto kelią didesniam nevyriausybinio sektoriaus skaidrinimui, pretenduodami į nevyriausybininkams skiriamas lėšas, bet siekdami išlaikyti privilegiją neviešinti savo finansų. Turima informacija rodo, kad dvasininkų bendruomenė aktyviai užsiima verslais – nuo viešbučių ir laidojimo namų iki statybos įmonių, vėjo jėgainių ir net bendro verslo su prieštaringai vertinamu verslininku. Apie atliktą tyrimą pasakoja jos autorė, žurnalistė Jurgita Čeponytė.

„Laba diena, Lietuva“ eteryje – tiesioginis vaizdas iš Vyriausybės, kur kilus sumaiščiai dėl žaliųjų rodyklių, Saulius Skvernelis patvirtino, kad pastarosios galės sugrįžti į miestų sankryžas. Apie žaliųjų rodyklių grąžinimą metams dar antradienį pranešė Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, tikinęs, kad jos metams galės grįžti tik problematiškiausiose sankryžose, tačiau trečiadienį nutarta žaliąsias rodykles grąžinti visam laikui.

Naujoje LRT TELEVIZIJOS laidoje – iššūkis neatpažįstamai perrengtiems Lietuvos merams. „Nepažintas meras“ – naujas LRT TELEVIZIJOS projektas, leisiantis žiūrovams artimiau susipažinti su šalies savivaldybių vadovais, o jiems – pažvelgti į savo miestą ar rajoną paprasto gyventojo akimis. Projekte pasiryžę dalyvauti merai, perrengti ir neatpažįstamai nugrimuoti, gerą pusdienį praleis kaip paprasti savivaldybės gyventojai spręsdami įvairias kasdienes problemas ir aiškindamiesi, ar tikrai jiems pavaldžių institucijų durys atviros visiems. Apie jį pasakojo laidos vedėjas ir žurnalistas Edvardas Kubilius.

Jau galima apibendrinti praėjusius metus oficialia statistika – vieni pirmųjų tai padarė nekilnojamojo turto vystytojai. Pasirodo, kad pernai Lietuvoje parduota rekordiškai daug naujos statybos butų. Kas tie pirkėjai ir kokios tendencijos lėmė tokią paklausą?

Paaiškėjo Alytaus gaisrą gesinusių ugniagesių sveikatos tyrimų rezultatai dėl sunkiųjų metalų. Jie rodo, kad penki iš aštuonių tirtų metalų viršijo normas. Labiausiai – aliuminis, taip pat rasta arseno, chromo. Keletui ugniagesių – padidėję gyvsidabrio bei kadmio kiekiai. Ugniagesių sveikata ir toliau bus atidžiai stebima. Situaciją pakomentavo RVUL ūminių apsinuodijimų skyriaus vedėja Gabija Laubner.

Dar viena tiesioginė transliacija vyko iš Prezidentūros, kurioje aptartas Lietuvos karių sveikatos ir saugumo užtikrinimo klausimas Irane. Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu ir užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi.

Po to, kai Iranas paleido raketas į Irake esančias JAV karines bazes, kuriose tarnauja ir lietuvių kariai, išlieka dar vienas atviras klausimas – ar Iranas kerštas yra baigtas? Šiuo klausimu savo nuomonę išreiškia užsienio naujienų redaktorė Živilė Raškauskaitė.

Artėjant Kovo 11-osios trisdešimtmečiui, LRT siūlo susitikimus su signatarais. Šįkart – pasakojimas apie Lietuvos Atkūrimo akto signatarą Mečį Laurinkų. Pastarasis prisimena: „Supratimas apie tai, kaip turi atrodyti valstybė, buvo teorinis.“

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau