Krašto apsaugos ministras: daroma viskas, kad lietuvių karių saugumas Irake būtų maksimaliai užtikrintas

Iranui paleidus 15 raketų į dvi Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) karines bazes, esančias Irake, paaiškėjo, kad vienoje jų tarnybą atlieka ir Lietuvos kariai. Nors pranešta, kad kariai yra saugūs, trečiadienį surengta spaudos konferencija, kurios metu papsakota daugiau apie Lietuvos karių situaciją. Krašto apsaugos ministras R. Karoblis dar kartą patvirtino, kad Lietuvos kariai, atliekantys tarnybą ataką patyrusioje karinėje bazėje, nenukentėjo.

Taip pat nepranešama ir apie nukentėjusius ar žuvusius kitų valstybių karius. Kaip sakė spaudos konferencijoje dalyvavęs gen. mjr. Gintautas Zenkevičius, Al Asado karinėje bazėje iš viso buvo šeši lietuviai. Antradienį, apie 17 val. 30 min. Lietuvos laiku, jie, kartu su kitų valstybių kariais, paliko karinę bazę, nes buvo gauta informacija apie galimą ataką.

„Svarbiausias šiuo metu klausimas yra karių saugumas – tiek Lietuvos, tiek sąjungininkų požiūriu. Daroma viskas, kad saugumas būtų maksimaliai užtikrintas“, – spaudos konferencijoje sakė ministras R. Karoblis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau