Laba diena, Lietuva. Besniegė žiema turgaviečių prekeivius pavertė sinoptikais: drabužių asortimentą diktuoja orai

Naujas taršos šaltinis. Klaipėdos apygardos prokuratūra inicijavo tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 270 str. 2 dalį dėl didelės žalos gamtai padarymo. Galimai į Kuršių marias buvo išleidžiamos neišvalytos nuotekos, apeinant valymo įrenginius, esančius Dumpiuose. Valymo įranga galimai priklauso akcinei bendrovei „Grigeo Klaipėda“, LRT TELEVIZIJAI teigė prokurorė Gina Skersinskytė.

Žalios rodyklės sugrįš. Kilus sumaiščiai dėl lentelių su žaliomis rodyklėmis nuėmimo, antradienį aptarti situacijos susitiko Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius ir Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. Štai pastarasis teigia: „Kalbant apie šiandieninę situaciją, tikrai nepasakyčiau, kad ji yra pagerėjusi. Priešingai, atsirado daugiau pykčio, daugiau nepasitenkinimo.“ Apie žaliųjų rodyklių likimą – ir studijoje viešintis Vilniaus miesto vicemeras Vytautas Mitalas.

Įspėjamieji užrašai azartinių lošimų reklamose. Sparčiai daugėja asmenų, prašančių neįleisti jų į lošimo namus. Tokių prašymų per mėnesį įregistruojama tiek, kiek anksčiau – per metus. Dėl šios priežasties Seimas imasi iniciatyvos ir žada azartinių lošimų reklamose įtraukti užrašą apie galimas pasekmes.

Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarai. Signataras Kęstutis Lapinskas buvo tarp teisininkų, rengusių svarbiausius šalies dokumentus devyniasdešimtaisiais. Jis prisimena ir bemieges naktis, kai buvo rengiamas Laikinasis pagrindinis įstatymas, turėjęs užtikrinti valstybės gyvavimą. Tarp svarbiausių Aukščiausiosios tarybos darbų, Lapinskas mini ir Lietuvos Konstitucijos parengimą ir priėmimą referendume.

Iranas atsisveikina su įtakingu generolu. Penktadienį JAV raketų smūgiais Bagdado oro uoste nukovė svarbų Irano pajėgų generolą, kuris dirigavo slaptoms Irano operacijoms Sirijoje, Libane ir kitose regiono valstybėse. Milijonai žmonių susirinko į Qasemo Soleimanio laidotuves. Apie atsisveikinimą su generolu – Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Šarūnas Liekis bei užsienio naujienų redaktorius Vykintas Pugačiauskas.

Klimato kaita keičia asortimentą turguje. Reportažas iš Panevėžio turgaviečių. Prekeiviai sako, jog šiųmetinė besniegė žiema praneša ne tik apie klimato kaitą, bet ir apie besikeičiančias madas – štai turgavietės lankytojams reikalingi kiek plonesni, lengvesni drabužiai. Prekeiviai šmaikštaudami save vadina sinoptikais: „Orų prognozes stebime kiekvieną dieną – mat nuo duomenų priklauso prekiaujamų drabužių asortimentas.“

Ugniagesių organizme – sunkieji metalai. Paaiškėjo Alytaus gaisrą gesinusių ugniagesių sveikatos tyrimų rezultatai dėl sunkiųjų metalų. Jie rodo, kad penki iš aštuonių tirtų metalų viršijo normas. Labiausiai – aliuminis, taip pat rasta arseno, chromo. Keletui ugniagesių – padidėję gyvsidabrio bei kadmio kiekiai. Ugniagesių sveikata ir toliau bus atidžiai stebima.

Gamtininko komentaras. Kaip atskirti stumbrą ir šerną? Į šį, tiesa, nelengvą klausimą atsako Mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtos skyriaus vedėjas Almantas Kulbis.

„Žiurkių karalius“: „Spragtuke“ ir realybėje. Štai gamtininkas Almantas Kulbis, prisimindamas baletą „Spragtukas“, atskleidžia: „Pelių karalius iš tiesų egzistuoja.“ Koks jis ir kuo jis skiriasi nuo viso pelių būrio?

Kalėdų eglės – gardumynas žirgams. Pasibaigus didžiosioms žiemos šventėms, daugelis skuba atsikratyti jų atributų. Kad nupuoštos Kalėdų eglės neatsidurtų prie konteinerių, daugelyje miestų rengiamos eglių surinkimo akcijos. Tačiau su medeliais galima atsisveikinti ir originaliau – atvežti juos į žirgynus: mat spygliuočiai yra pats didžiausias skanėstas žirgams.

„Pabandom iš naujo“ – „Eurovizijos“ atranka. Jau šįvakar LRT studijoje bus filmuojama „Eurovizijos“ atrankų pirmoji laida. Šįmet dalyvius atrankose lydės šūksnis „Pabandom iš naujo“. Kokios atlikėjų nuotaikos prieš pradedant muzikinę kelionę?

Skulptūros iš karklo vytelių. Jungtinėje Karalystėje gyvenanti menininkė iš karklo vytelių kuria dideles skulptūras, kurios – ne tik akį traukiantys kūriniai, bet ir prieglauda miško gyvūnams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau