Žinios. VMVT ramina: Lenkijoje siaučiant paukščių gripui, užkrėsta mėsa į Lietuvą nepatenka

tarnyba ragina paukščių laikytojus imtis papildomų saugumo priemonių

Ištyrus Alytaus gaisrą gesinusių ugniagesių sveikatą, paaiškėjo, kad jų organizmuose sunkiųjų metalų kiekiai viršijo normas.

Apie Alytaus gaisrą gesinusių ugniagesių sveikatą bus kalbama ir šįvakar „Panoramoje“, „Dienos temoje“, 21 val.

Vyriausybė ketina nuo rytojaus leisti laikinai – metams – sankryžose grąžinti žaliąsias rodykles, leidžiančias sukti į dešinę.

Klaipėdos prokurorai pradėjo tyrimą dėl gamtai padarytos didžiulės žalos. Įtariama, kad įmonė „Grigeo Klaipėda“, apeidama valymo įrenginius, į Kuršių marias leido neišvalytas nuotekas.

Iranas atsisveikina su penktadienį amerikiečių nužudytu generolu Qasemu Soleimaniu.

Australijoje, atvėsus orams, ugniagesiai gesina apie 200 gaisrų, o draudimų kompanijos skaičiuoja nuostolius. Supleškėjo per 2000 namų, išdegęs žemės plotas prilygsta Austrijos dydžiui.

Maisto ir veterinarijos tarnyba teigia, kad Lenkijoje siaučiant paukščių gripui, užkrėsta mėsa į Lietuvą nepatenka, tačiau įspėja, kad paukščius laikantys žmonės turėtų imtis papildomų saugumo priemonių.

Trijų karalių sulaukusios kalėdinės mugės šventinę prekybą baigė be karšto vyno. Nuo sausio įsigaliojus naujiems alkoholio draudimams ir panaikinus sezonines prekybos alkoholiu licencijas miesto renginiuose ir mugėse nebegalima prekiauti stipresniais nei pusaštunto procento etilo alkoholio turinčiais gėrimais.

Jungtinių Valstijų kompanija „SpaceX“ į orbitą iškėlė dar 60 palydovų, tapsiančių pasaulinės plačiajuosčio interneto sistemos dalimi.

Las Vegase renkasi gyvenantys inovacijų pasaulio naujienomis. Bene svarbiausiame technologijų renginyje – Vartotojų elektronikos parodoje – daug dėmesio skiriama ne tik dirbtinio intelekto ir robotikos pritaikymui buityje.

Sportas. Lietuvos lenktynininkai Dakare jau įveikė trečiąjį etapą, kuris prasidėjo ir baigėsi Neomo mieste. Vilniaus „Rytas“ rytoj namuose dvikova su Kazanės UNIKS pradės antrąjį Europos taurės etapą, TOP 16 varžybas. NBA čempionate jau 30 dvigubą dviženklį šį sezoną surinkęs Domantas Sabonis drauge su T. J. Warrenu į pergalių kelią sugrąžino Indianos „Pacers“ klubą. Jau ketvirtadienį Lozanoje prasidės trečiosios jaunimo žiemos olimpinės žaidynės.

Orai.

Ved. Aistė Plaipaitė.