Žinios. Maisto ir veterinarijos tarnyba praneša, jog Lenkijoje siaučiant paukščių gripui užkrėsta mėsa į Lietuvą nepatenka

Ištyrus Alytaus gaisrą gesinusių ugniagesių sveikatą, paaiškėjo, kad jų organizmuose sunkieji metalai viršijo normas. Pasak medicinos centro direktoriaus, labiausiai normą viršijo aliuminis – iki 10 kartų. Taip pat rasta arseno, chromo.

Vyriausybė ketina nuo rytojaus leisti laikinai – vieneriems metams sankryžose grąžinti žaliąsias rodykles, leidžiančias sukti į dešinę. Tai po susitikimo su policijos generaliniu komisaru pranešė susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Iraniečiai antradienį renkasi Kermano mieste į įtakingo generolo Qasemo Soleimani, kuris praėjusią savaitę buvo nukautas per amerikiečių antskrydį Bagdade, laidotuvių procesiją. Irano valstybinės televizijos duomenimis, minioje sumindyti žuvo mažiausiai 32 žmones.

Australijoje, atvėsus orams, ugniagesiai gesina apie 200 gaisrų, o draudimų kompanijos skaičiuoja nuostolius. Supleškėjo per 2000 namų, išdegęs žemės plotas prilygsta Austrijos dydžiui.

Maisto ir veterinarijos tarnyba teigia, kad Lenkijoje siaučiant paukščių gripui, užkrėsta mėsa į Lietuvą nepatenka, tačiau įspėja, kad paukščius laikantys žmonės turėtų imtis papildomų saugumo priemonių.

Šie metai paskelbti Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais. Išskirtinė asmenybė – Lietuvos rabinas, vienas įtakingiausių religinės minties formuotojų, iškiliausias Litvakų kultūros atstovas Elijas ben Saliamonas Zalmanas, labiau žinomas, kaip Vilniaus Gaonas, sužavėjo dailininką Giedrių Kazimierėną. Didžiulę drobę menininkas skyrė Vilniaus Gaono 300-osioms gimimo metinėms, kurios minimos šiemet.

JAV bendrovė „SpaceX“ pirmadienį iškėlė į orbitą trečią 60 mini palydovų partiją, įgyvendindama savo planus sukurti tūkstančių kosmoso aparatų tinklą, sudarysiantį pasaulinę plačiajuosčio interneto sistemą.

Sportas. Orai.

Ved. Aistė Plaipaitė.