Ryto allegro. Režisierius Algimantas Puipa: apie „puipizmus“, kūrybinį kelią ir patirties perdavimą jaunajai kino kūrėjų kartai

Ryto allegro

2020.01.07 08:08

Ryto allegro. Režisierius Algimantas Puipa: apie „puipizmus“, kūrybinį kelią ir patirties perdavimą jaunajai kino kūrėjų kartai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

29-oji Lietuvos rašytojų sąjungos premija įteikta poetui, dramaturgui Mindaugui Nastaravičiui už eilėraščių knygą „Bendratis“ (leidykla „Tyto alba“). Su rašytoju kalbasi J. Kryževičienė.

2019-ųjų pasaulio kultūros apžvalga ir 2020-ųjų laukiamiausi įvykiai. Pasakoja V. Ličytė.

Kultūros publikacijų apžvalga.

Šokio tyrinėjimo platformoje „Bitės“ šokėja, choreografė ir performanso atlikėja Austėja Vilkaitytė pristatys tiriamąjį darbą „Atvanga“. Čia analizuojamos ir jungiamos sustojimo, poilsio, „ištempto“ laiko, emocinio judesio ir ritualo temos. Pokalbis su menininke apie tyrimą.

Režisierius Algimantas Puipa Nacionaline kultūros ir meno premija įvertintas už kino vaizdų poetinę kalbą bei viso gyvenimo nuopelnus. Kaip vienas komisijos narių – filosofas Nerijus Milerius – pajuokavo, režisierius apdovanojamas už „puipizmus“. Pokalbis studijoje su A. Puipa apie „puipizmus“, kūrybinį kelią ir patirties perdavimą jaunajai kino kūrėjų kartai.

LRT projektas „Žiemojimas su opera“. Olgos Neuwirth opera „Orlandas“.

Ved. Austėja Kuskienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.