Ryto allegro. Pirmadienio viktorina apie Tris karalius tradiciniame ir moderniajame mene

Valstybiniame jaunimo teatre pirmoji 2020 metų premjera – režisierės Eglės Švedkauskaitės spektaklis „Žmogus iš žuvies“ pagal jaunosios kartos rusų dramaturgės Asios Vološinos pjesę. Spektaklyje nagrinėjama akistata su sistema, bejėgystės ir vilties temos. „Pjesė parašyta apie Rusiją, bet personažų mąstymas, dvasinis būvis artimas ir lietuviams“, – sako režisierė E.Švedkauskaitė.

Valdovų rūmai iki sausio 12 dienos kviečia pasidairyti po tarptautinę parodą „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“, kurioje rodoma vienos įspūdingiausių Europos didikų giminės, o tuo pačiu ir Lietuvos 400 metų istorija.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Ne vien klasikinė, bet ir mūsų dienų lietuvių poezija atrodo vis dar galinti ir pajėgi veikti kaip priminimas apie gresiančias prarastis“, – pastebi literatūros kritikas dr. Ramūnas Čičelis, apžvelgdamas vyresniosios lietuvių poetų kartos atstovo Viktoro Rudžiansko „Poezijos pavasario laureatų bibliotekėlės“ knygų serijoje išleistą savąją poezijos rinktinę ir jaunosios kartos poeto Simono Bernoto pirmąją vizijų poezijos knygą „Reivas“.

Pirmadienio viktorinoje su Bažnytinio paveldo muziejaus direktore menotyrininke dr. Sigita Maslauskaite-Mažyliene apie Tris karalius tradiciniame ir moderniajame mene.

Prasidėjo Tautodailės metai. Apie juos pokalbis su Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus pavaduotoja etninės kultūros veikloms Vida Šatkauskienė ir menotyrininke Terese Jurkuviene.

Ved. Alma Valantinienė.