Panorama. Vilniečiai nepatenkinti Antakalnio kapinių plėtra: neatlikti projektuotojų darbai gali paliesti ir partizanų palaikų radybų vietą

Vyriausybė 2019 metų rudenį pinigų skyrė ne tik naujai asfalto dangai premjero Sauliaus Skvernelio namų link, ministrų kabinetas finansavo ir kelio iki valdančiajai daugumai priklausančio Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) partijos pirmininko, Valdemaro Tomaševskio pavaduotojo Zbignevo Jedinskio sklypo ir naujai pastatyto namo. Pinigai skirti iš kelių priežiūros rezervo lėšų.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį perspėjo, kad Jungtinės Valstijos smogs Iranui smarkiau nei bet kada anksčiau, jei Teheranas nuspręs atkeršyti už įtakingo generolo nužudymą.

Vilniaus savivaldybė nori plėsti Antakalnio kapines. Pagal siūlomus planus, žadama padidinti Menininkų kalvelės teritoriją. Tačiau nepasitenkinimą reiškia gyventojai. Esą kapinių plėtra neapgalvota – nei istorinių tyrimų, nei paveldosaugininkų išvadų. Žmonės susirūpinę ir dėl to, kad atnaujinimai paliestų Našlaičių kapines – ten, kur rasti partizanų ir jų vadų palaikai.

2020 m. kultūros darbuotojams didės atlyginimai – papildomai biudžete tam numatyta 14 milijonų eurų. Tačiau net ir didinami kultūrininkų atlyginimai vis dar trečdaliu mažesni nei kitų viešojo sektoriaus darbuotojų.

Tautodailės metų pradžia paskelbta apdovanojant geriausius vaizduojamojo ir taikomojo meno liaudies meistrus.Tautodailės metais planuojama plačiau liaudies meną pristatyti pasauliui ir Lietuvoje, pavyzdžiui, liaudies meistrų rengiamas edukacines programas įtraukti į turizmo maršrutus.

Metų pradžioje pirmininkavimą Europos Sąjungai pradėjusi Kroatija renka prezidentą. Rinkimuose – susidūrimas tarp patriotinių ir liberalių idėjų.

Ved. Marijus Žiedas.