Panorama. Nei džiaugtis, nei liūdėti: 2020-uosius lietuviai pradėjo su nepadengta pusės milijardo eurų skola, kuri perpus mažesnė nei 2015 metais

LRT TELEVIZIJA

2020.01.04 20:49

Šiuos metus Lietuvos gyventojai pradėjo su bendra nepadengta pusės milijardo eurų skola. Ekspertų teigimu, tai menkniekis, palyginti su pradelsta suma, buvusia po krizės.

Aplinkos ministerija sieks centralizuoto šiukšlių išvežimo kainų reguliavimo, Savivaldybių asociacija mano, kad tarifai vistiek didės.

Tūkstančiai Bagdado gyventojų dalyvavo vakar per Jungtinių Valstijų operaciją nukauto Irano generolo Qasemo Soleimanio laidotuvių procesijoje. Šiandien vakare palaikai bus nuskraidinti į Iraną, kur dėl generolo Soleimanio žūties paskelbtas trijų dienų gedulas. Soleimanis bus palaidotas antradienį.

Baltarusija susitarė su Rusija dėl dalinio naftos tiekimo atnaujinimo.

Dėl stipraus vėjo nuo vidurnakčio iki 13 valandos elektros tiekimas buvo sutrikęs maždaug šešiems tūkstančiams vartotojų.

Švelnėjantis klimatas ir besniegė žiema kelia susirūpinimą ūkininkams ir gamtininkams. Jei nebus sniego ir staiga nukristų temperatūra, iššals pasėliai. O jei šilti orai išsilaikys – veisis parazitai. Besniegė žiema pavojinga ir kailį keičiantiems žvėreliams – jie tampa lengvu grobiu plėšrūnams, todėl jų populiacija nyksta.

Gaisrų apimtoje Australijoje temperatūrai pakilus virš 40 laipsnių liepnos plinta dar sparčiau. Gaisrų židinius gesinti pasiųsti trys tūkstančiai atsargos karių. Australijos gynybos ministras patvirtino, kad tokia operacija vykdoma pirmą kartą šalies istorijoje.

Mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų mano esantys sveiki – tai žemiausias lygis Europos Sąjungoje. Valstybės kontrolės auditoriai sako, kad sveikata labiausiai priklauso nuo vaikystėje susiformavusių įpročių. Jų atliktas tyrimas parodė, kad efektyviai investuojant į vaikų sveikatą vienas euras duotų euro ir trisdešimties euro centų grąžą.

Šilutėje globos namų vaikai, vos metus pagyvenę bendruomeniniuose namuose, netrukus vėl gali patirti kraustymąsi: nuomos sutartis baigia galioti šią savaitę. Šilutės meras sako, kad vaikai gatvėje neliks.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau