Žinios. Nuo sausio beveik 300 priešmokyklinių įstaigų gaus nemokamą maitinimą

Vašingtonas penktadienį paskelbė, kad siunčia į Artimuosius Rytus dar beveik 3 000 karių, regione paaštrėjus įtampai po to, kai Jungtinės Valstijos prezidento Donaldo Trumpo įsakymu nukovė Irake elitinių Irano pajėgų vadą.

Nuo sausio beveik 300 mokyklų priešmokyklinukai gaus nemokamą maitinimą. Kol kas šiame projekte nedalyvaus Palangos miesto, Kretingos, Plungės, Skuodo, Švenčionių, Telšių ir Trakų rajonų bei Birštono ir Visagino savivaldybės.

Diskusijas dėl parlamentarų atostogų Seimas planuoja atnaujinti per pavasario sesiją. Atostogas numatantis įstatymo projektas pustrečių metų stringa Teisės ir teisėtvarkos komitete. Jo vadovė Agnė Širinskienė teigia, kad politikai kol kas neranda sutarimo nei dėl atostogų, nei dėl kitų nuostatų, pavyzdžiui, nuobaudų už posėdžių nelankymą.

Dalis sostinės gyventojų jau nuo vasaros skundžiasi suprastėjusia šalto vandens kokybe. Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad stipriai viršijamos geležies normos. Gyventojai planuoja reikalauti kompensacijos už nekokybišką vandenį. Vandens tiekėjai teigia, kad gali būti laikini sutrikimai, o specialistai sako, kad rudas vanduo sveikatai nekenkia, bet neatitinka kokybės reikalavimų.

Šiandien Ispanijos parlamente prasideda debatai dėl naujos Vyriausybės, kurią formuos socialistai ir karieji populistai „Podemos“. Partijoms galimybę formuoti daugumą suteikė Katalonijos separatistų partija, kuri tvirtino susilaikysianti balsuojant, bet mainais tikisi derybų dėl regiono nepriklausomybės.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.