Žinios. Rytų Lenkijoje plinta paukščių gripas, kuris Lietuvos paukščių augintojams kelia nerimą

Vašingtonas penktadienį paskelbė, kad siunčia į Artimuosius Rytus dar beveik 3 000 karių, regione paaštrėjus įtampai po to, kai Jungtinės Valstijos prezidento Donaldo Trumpo įsakymu nukovė Irake elitinių Irano pajėgų vadą.

Rytų Lenkijoje plinta paukščių gripas, aptikti jau trys šios pavojingos ligos židiniai, sunaikinta keliasdešimt tūkstančių kalakutų. Toks didelis paukščių gripo protrūkis itin arti Lietuvos – tai kelia nerimą Lietuvos paukščių augintojams.

Diskusijas dėl parlamentarų atostogų Seimas planuoja atnaujinti per pavasario sesiją. Atostogas numatantis įstatymo projektas pustrečių metų stringa Teisės ir teisėtvarkos komitete. Jo vadovė Agnė Širinskienė teigia, kad politikai kol kas neranda sutarimo nei dėl atostogų, nei dėl kitų nuostatų, pavyzdžiui, nuobaudų už posėdžių nelankymą.

Švelnėjantis klimatas ir besniegė žiema kelia susirūpinimą ūkininkams ir gamtininkams. Jei nebus sniego ir staiga nukristų temperatūra, iššals pasėliai. O jei šilti orai išsilaikys – veisis parazitai. Besniegė žiema pavojinga ir kailį keičiantiems žvėreliams – jie tampa lengvu grobiu plėšrūnams, todėl jų populiacija nyksta.

Berlyno zoologijos sodo gyventojai gali džiaugtis kasmete eglučių puota. Neparduotas kalėdines eglutes pardavėjai atveža į zoologijos sodą gyvūnams pramogauti.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.