Labas rytas, Lietuva I d. (Ne)pasiekiami naujametiniai tikslai: svarbiausia susieti naujus įpročius su maloniomis emocijomis

Sausio 3-ioji, penktadienis. Darbo savaitės pabaigą kviečiame pasitikti kartu su „Labas rytas, Lietuva“ komanda.

Spaudos apžvalga. Naujausias ir įdomiausias publikacijas apžvelgia Audra Avižiūtė. LRT.lt portale skaitykite interviu su Lietuvos istorijos instituto direktoriumi Alvydu Nikžentaičiu.

Pirmąjį kartą šiais metais kviečiame arčiau kino ekranų. Šią savaitę jūsų laukia lietuviška komedija, prancūziška romantinė drama bei vienas populiariausių pasaulyje siaubo filmų. Kine nuo šiandien išvysite: romantinę komediją „Tobulas pasimatymas“ (rež. R. Razma), mistinė siaubo juosta „Pagieža“ (rež. N. Pesce), romantinė prancūzų drama „Antroji aš“ (rež. S. Nebbou).

„Draugystė veža“. Gruodžio 20 d. jubiliejinį penktąjį kartą startavo LRT kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojamas socialinis projektas „Draugystė veža“. Šių metų naujovė – aštuoniolika atrankos porų (draugų su negalia ir be jos) per 6 atrankines keliones aplankys ne tik gražiausias Lietuvos gamtinio turizmo vietas, bet ir regioninius, nacionalinius parkus bei šalies tautines mažumas. Todėl nuoširdžiai raginame tuos, kurie dar neišdrįso ar suabejojo. Nedelskite, pildykite anketą lrt.lt portale ir dalyvaukite! Na, o šiandien, pradedame pažintį su pirmosiomis trijomis poromis, jau patyrusiomis užburiančią kelionių magiją po Šalčininkų rajoną.

1959-aisiais šią dieną Aliaska tapo 49-ąja Jungtinių Amerikos Valstijų valstija. Jos gyventojams prireikė kone šimto metų, kad jų gyvenama teritorija taptų visaverte JAV dalimi ir gautų valstijos statusą. Aliaska yra didžiausia pagal plotą valstija – jos dydis yra 1 mln. 717 tūkst. kv. kilometrų, be to, ir klimatas čia atšiauriausias. Ji buvo nupirkta iš Rusijos. Tik vėliau paaiškėjo, kad už simbolinę kainą gauta ne tik milžiniška teritorija – joje slypi klodai naudingųjų iškasenų. Tačiau gyventojų skaičiumi Aliaska nusileidžia net Vilniaus apskričiai. Aleutų kalba Aliaska reiškia „banginių vieta“. Nuo žemyninės Aliaskos dalies tolyn į Ramiojo vandenyno platybes driekiasi Aleutų salos. Jų gyventojai, vertęsi žvejyba ir medžiokle, buvo pirmieji čiabuviai, išvydę europiečius.

Dviračiu – beveik 14 000 km. Šio ryto kelionių rubrikoje – keliautojas Aurimas Valujavičius, kuris dviračiu per 200 dienų apkeliavo Skandinaviją ir dalį Europos. Visą kelionę vienas atlaikęs vaikinas sako, kad svarbiausia – psichologinis pasirengimas, o kai esi stiprus psichologiškai, jokie kelionėje iškylantys iššūkiai nebaisūs.

Kaip užprogramuoti save sėkmingiems metams? Besikeičiant skaičiams kalendoriuje, dauguma iš mūsų permąstome praėjusius metus, galvojame apie pažadus naujiesiems metams – juk šiais metais tikrai būsime geresni. Ar naujųjų metų tikslai tikrai (ne)pasiekiami, klausiame psichoterapeuto Dainiaus Jakučionio.

Artėjant Kovo 11-osios trisdešimtmečiui, LRT siūlo susitikimus su signatarais. Signataras, Aukščiausiosios Tarybos pirmininko pavaduotojas Bronislavas Kuzmickas sako, kad pilietinio sąmoningumo lygis prieš tris dešimtmečius buvo aukštesnis nei dabar. Jis ragina politikus prieš priimant sprendimus, juos įvertinti visos visuomenės ir valstybės kontekste.

Dar viena spaudos apžvalga.

I-osios dalies pabaiga.

Ved. Ugnė Siparė.