Stilius. Nepasidavę įkalbinėjimams: vienintelė tokia specialistė Lietuvoje Orinta, sveika gyvensena pagal Sandriją ir Liudo kelias į šlovę

Seni nauji gydymo būdai.

Netradicinės medicinos sritys – refleksoterapija, klinikinė aromaterapija bei holistiniai masažai nelaikomi rimta medicina. Tačiau natūraliais gydymo metodais paremtų žinių Orinta Vitkutė net šešerius metus siekė Jungtinėje Karalystėje, Velse, Kardifo Metropolitano universitete. Kodėl galėjusi tapti tradicinės medicinos gydytoja, Orinta leidosi į sudėtingą ir dviprasmiškai vertinamą kelią?

Ar įmanoma sustabdyti senėjimą?

Nors akivaizdu, jog senėjimo sustabdyti neįmanoma, išsaugoti veido ir kūno jaunatviškumą kuo ilgiau tikrai galima, teigia biomedicinos mokslų daktarė, mitybos konsultantė Sandrija Čapkauskienė. Pasak jos, yra priežasčių, lemiančių išvaizdos ir savijautos pokyčius metams bėgant, bet yra ir tuos nemalonius pokyčius pristabdančių priemonių. Genai lemia net 70 proc. kaip gyvename, kuo sergame, kaip atrodome. Tačiau lieka dar 30 proc., kurie priklauso nuo mitybos, fizinio aktyvumo, emocijų. Tad kas iš esmės keičia kūno išvaizdą su amžiumi: žmogus ar gamta?

Nuo giedojimo laidotuvėse iki operos solisto.

Garsaus operos solisto Liudo Mikalausko kelias iki pagrindinio gyvenimo laimėjimo – darnios šeimos – buvo nors ir dramatiškas, tačiau pažymėtas įvairių likimo vingių, kaip ir profesinis dainininko žygis. Galbūt todėl, dar Liudui studentaujant, jis ne kartą girdėjo įkalbinėjimus rinktis kitą, ne dainininko kelią. Giedojimas laidotuvėse buvo pelningesnis užsiėmimas, juokiasi Liudas, tačiau prie karstų jis nepasiliko. Tik kodėl šiandien karjeros jis nelaiko savo gyvenimo prioritetu?

Ved. Violeta Baublienė.