Ryto allegro. Trakai – naujoji Lietuvos kultūros sostinė

Ryto allegro

2020.01.02 08:08

Ryto allegro. Trakai – naujoji Lietuvos kultūros sostinė

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Naują sostinės erdvę – nedisciplininių tyrimų laboratoriją „alt lab“, kuri sieks užpildyti spragą tarp augančio domėjimosi ekologija, šiuolaikinio meno ir sparčiai besivystančių biotechnologijų, pristato viena iš įkūrėjų Auksė Gaižauskaitė.

Kultūros publikacijų spaudoje apžvalga.

Kuo gali pavirsti trintukas bei kas yra „trintukiška“ situacija?

Naująją savo parodą „Aidinimas. Trintukas“, veikiančią „Meno parko“ galerijoje Kaune, pristato menininkas Robertas Antinis.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

Šiemet Trakai paskelbti Lietuvos kultūros sostine. Pasak šio projekto organizatorių, miestas yra istorinis ir kultūrinis Lietuvos lopšys, turistams patrauklus centras, todėl kultūros sostine yra kasdien. Kaip miestas iš tiesų yra pasirengęs pateisinti šį titulą ir kokių pokyčių tikisi per šiuos metu? Pokalbis su „Trakai – Lietuvos kultūros sostinė 2020“ projekto koordinatoriumi Algirdu Šochu, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Agata Mankeliūniene, Trakų kultūros rūmų direktoriumi Edvardu Keizik ir Trakų istorijos muziejaus direktore Alvyga Zmejevskiene.

Kultūros ministerija premija įvertino rašytojo Andriaus Jakučiūno publicistiką žiniasklaidoje.

Jutos Liutkevičiūtės pokalbis su rašytoju apie kultūringas nuomones. Ved. Indrė Kaminckaitė.

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.