Lietuvos diena. Naujųjų metų sutikimą galima suplanuoti ir paskutinę dieną

Prieš metus įsigaliojo Pranešėjų apsaugos įstatymas. Jis skirtas apsaugoti asmenis, pranešusius apie korupciją ar kitokius įstatymų pažeidimus valstybės institucijose ir privačiose įstaigose. Apie kalėjimų sistemos negeroves pranešusiai Rasai Kazėnienei pirmajai Lietuvoje suteiktas pranešėjo statusas pagal šiemet įsigaliojusią tvarką. Jos teigimu, įstatymas neveiksmingas.

Kauno stadioną statantys turkų darbuotojai pradeda bado streiką, nes jau devynis mėnesius negauna atlyginimų. Jie žada badauti tol, kol atgaus visu jiems priklausančius pinigus. Šiuo metu streikuoja 53 darbuotojai, iš kurių kiekvienam, kaip teigiama, įmonė „Kayi construction“, laimėjusi Kauno stadiono statybos konkursą, skolinga nuo 7 iki 12 tūkst. eurų.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas valdžioje jau 20 metų. 1999 m. gruodžio 31 d. atsistatydino tuometis prezidentas Borisas Jelcinas, o V. Putinas laimėjo prezidento rinkimus. Kaip vertinamas jo valdymas?

Sukanka lygiai 10 metų, kai daugiau nei ketvirtį amžiaus veikusi Ignalinos atominė elektrinė, kurioje buvo sumontuoti tuo metu galingiausi pasaulyje atominiai reaktoriai, galutinai nustojo veikusi. 2009-aisiais likus maždaug valandai iki vidurnakčio ir prieš tai sumažinus veikusio reaktoriaus pajėgumą jis buvo visiškai išjungtas vieno mygtuko paspaudimu.

Kiek kainuoja sutikti Naujuosius metus? Vešbučių ir restoranų atstovai sako, kad planuoti ne per vėlu ir paskutinę dieną.

Ved. Greta Klimkaitė