Labas rytas, Lietuva II d. Ir maistas turi savo „madų šou“: kas bus populiaru valgyti ateinančiais 2020-aisiais metais?

Antrojoje „Labas rytas, Lietuva“ dalyje – aibė įvairių pokalbių. Bet visi jie – viena tematika: Naujųjų metų belaukiant. Pirmasis pokalbis – apie mūsų augintinius. Kaip jie sutiks Naujuosius? Ką reikėtų įvertinti, kuomet išvykstate švęsti ir paliekate gyvūnus vienus? Pokalbio pašnekovė – gyvūnų prieglaudos „Lesė“ atstovė Diana Makarovaitė. Anot jos, reikėtų siekti sukurti saugią ir gyvūnui palankią, saugią aplinką: įjungti klasikinę, nuraminti gebančią muziką, užtraukti užuolaidas ir paruošti vietą, kur jūsų augintiniai galėtų pasislėpti.

Po pokalbio – reportažas apie miniatiūrų meną. „Muzos“ šiandien kalbės apie mažus darbus, tačiau kupinus idėjų ir menininkų saviraiškos. Aleksandro Vozbino dirbtuvėse minatiūros gimsta ne taip ir dažnai. Įprastesni – didesnio formato darbai, o štai miniatiūros, teigia tapytojas, priverčia susitelkti, o ir pačiam smagu kartais pabūti kitokiam. Miniatiūrų formatas – ką jis apima ir kuo žavi? Pažiūrėkime.

Iškart po reportažo – dar vienas pokalbis. Šį kartą jau apie maisto tendencijas ateinaičiais metais. Ką valgysime, kas bus madinga? Į šį klausimą atsakys dar vienas laidos svečias – maisto entuziastas Jonas Jonušas. Anot Jono, tendencijos keisis ir kaip tik šiandien ryte jis išbandys 2020-aisiais populiarų patiekalą – pūstus blynus. Pokalbyje jis pasidalins jų receptu bei kitomis tendencijomis.

Rubrikoje „Kalendorius“ – pasakojimas apie žymias dirbtuves Vokietijoje. Jose 125 m. gaminami vadinamieji laikrodžiai su gegute. Dabar gaminami modersnesni. Tokių laikrodžių kainos gali siekti iki 23 tūkst. eurų.

Dar vienas trumpas pasakojimas. Šįkart – pasakojimas apie vieną įžymiausių mūsų civilizacijos išradėju – Tomą Edisoną. 1879-ais metais išradėjas Tomas Edisonas Naujojo Džersio valstijos Menlo Parko vietovėje pirmą kartą pademonstravo elektrinę kaitrinę lempą. Jums teks pasakyti ar šis žmogus yra šio išradimo kūrėjas?

Dar viena spaudos apžvalga.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau