Kultūros diena. Šiaulių katedroje tradicinis choro „Polifonija“ naujametinis koncertas ir Romeo Castellucci opera „Salomėja

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Šiaulių katedroje tradicinis choro „Polifonija“ naujametinis koncertas – „Magnificat. Pasitinkant Naujuosius”. 45-ąjį jubiliejų minintis valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ tęsia tradiciją ir Šiaulių katedroje paskutinę šių metų dieną surengs naujametį koncertą. Šiųmetis – ypatingas. Choras atliks specialiai jam kompozitorės Nijolės Sinkevičiūtės sukurtą stambios formos kūrinį „Magnificat“. Chorui vėl grįšiantis diriguoti Tomas Ambrozaitis sako, kad publikai klausyti šios kompozicijos nebus lengva.

Kamerinės muzikos koncertų ciklas „XIX a. Claros Schumann Salonas“. Ne vienus metus plėtojamas, Guodos Gedvilaitės inicijuotas teatralizuotų koncertų ciklas „Claros Schumann salonas“ pakvies klausytojus keliauti laiku į 19-to amžiaus Vokietiją ir pažinti garsių pianistų, kompozitorių Šumanų šeimą, jų artimiausius draugus, anuomet populiarią saloninę muziką.

Romeo Castellucci opera „Salomėja“. Operai grąžinta muzika. „Salomėjoje“ siekiau atsiriboti nuo bet kokių stereotipų”, – sako italų režisierius Romeo Castellucci. Jo režisuotą operą „Salomėją“, Zalcburgo festivalio triumfą, ir pagrindinio vaidmens atlikėją Asmik Grigorian LRT žiūrovai išvys sausio pirmąją. Apie operą, Asmik Grigorian, naujos kartos Salomėją, ir savo kūrybą režisierius su LRT kalbėjosi gimtojoje Čezenoje, Italijoje, kur trumpam buvo grįžęs tarp pasaulinių gastrolių.

Laidos viešnia – „Global Lithuanian Leaders“ vadovė Aušra Kukelkaitė. Pokalbis su ja apie „Globalios Lietuvos“ apdovanojimus.

Naujiena iš užsienio. Liudvigas van Bethovenas – kūrėjas, apie kurio gyvenimą sklando legendos, o kūryba sulaukė didžiulio pripažinimo dar jam gyvam esant ir išliko populiari iki mūsų dienų. Minint kompozitoriaus 250-ąsias gimimo metines, Vokietijoje prasidėjo šiai progai skirti renginiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.