Laba diena, Lietuva. Kilo algos ir pragyvenimo lygis, mažėjo nedarbas: ar 2019-ieji Lietuvos ekonomikai – aukso amžius?

LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ pradžioje – pokalbis apie Lietuvos ekonomiką 2019-aisiais metais. Studijoje – Marius Dubnikovas. Anot ekonomisto, šie metai Lietuvai buvo itin geri, nes kilo algos, pragyvenimo lygis, mažėjo nedarbas. M. Dubnikovas sako, kad mūsų biudžetas kitiems metams – gana sustyguotas, nes rengiant jį, buvo atsižvelgta į tarptautinę padėtį: „Brexitas“, įtampa tarp JAV ir Kinijos ir t.t.

Iškart po pokalbio – itin jautri tema. Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas Arūnas Gumuliauskas rengia Seimo nutarimo projektą, kuris numato, kad okupuota Lietuvos valstybė bei lietuvių tauta nedalyvavo žydų žudynėse per Antrąjį pasaulinį karą. Politikas nurodo, kad atskiri asmenys prisidėjo prie Holokausto, bet dėl to turi spręsti tik teismas. Tokį siūlymą vertina Lietuvos istorijos instituto direktorius Alvydas Nikžentaitis.

Žvilgtelkime į užsienio aktualijas. Pastaruoju metu Rusija ir Lenkija ginčijasi dėl istorijos. Prieš keletą dienų Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas apkaltino Lenkiją bendradarbiavus su Adolfu Hilteriu bei prisidėjus kurstant II Pasaulinį karą. LRT užsienio aktualijų žurnalistas Vykintas Pugačiauskas komentuoja šiuos įvykius.

LRT tęsia susitikimus su Kovo 11-osios akto signatarais. Vytautas Kolesnikovas prisimena, kad po Nepriklausomybės atkūrimo prasidėjo juodas darbas ir buvo nežinia, kas bus toliau. Signataro teigimu, gerovės valstybę sukuria patys žmonės, o ne valdžia.

„Laba diena, Lietuva“ studijoje – sporto žurnalistas Marius Andrijauskas. Pradedant nuo geriausio Lietuvos metų sportininko Dano Rapšio ir Lauros Asadauskaitės grįžimą į elitą, baigiant olimpinėmis viltimis, kurios ant Dariaus Maskoliūno pečių.

Po sporto apžvalgos – tradicinis kassavaitinis politologo Lino Kojalos komentaras.

Grįžkime prie aktualijų. Pirmadienį Vyriausybė pritarė atnaujintam nacionaliniam energetikos ir klimato srities veiksmų planui 2021–2030 m. Jame numatyti artimiausio dešimtmečio Lietuvos veiksmai kovojant su klimato kaita, rašoma pranešime žiniasklaidai. Iki metų pabaigos šis planas bus pateiktas Europos Komisija, kuri iki 2020 m. birželio turėtų pateikti nacionalinių planų vertinimą.

Prieš 2020-uosius – dar viena netektis. Netikėtai mirė aktorius ir režisierius Remigijus Sabulis. Žinią apie tai sekmadienio vakarą pranešė aktorius Arūnas Sakalauskas. Žinomam teatro ir kino aktoriui buvo 65-eri. Studijoje – kino kritikė Gražina Arlickaitė.

Ilgiausiai Lietuvos televizijų eteryje gyvuojanti laida „Panorama“ sausį švęs 50-ąjį gimtadienį. Tai, ką mes matome kiekvieną vakarą – intensyvios ir nenuspėjamos dienos finalas. Jubiliejui artėjant buvę ir esami „Panoramos“ vedėjai dalijosi laidos kūrimo užkulisiais, kurie galėtų tapti geros komedijos scenarijaus dalimi.

Ved. Guoda Pečiulytė