Panorama. Kilometro ilgio sniego lavina Italijoje pasiglemžė keturias gyvybes

dvi iš jų – septynmečių mergaičių

Išniekinti Honkongo protestuotojus remiantys kryžiai. Policija sprendžia, ar pradėti tyrimą dėl kinų turistų vandališko elgesio Kryžių kalne netoli Šiaulių. Socialiniuose tinkluose išplatintas vaizdo įrašas ir nuotraukos, kaip niekinami Honkongo protestuotojus palaikantys kryžiai.

Mato reformos pakeitimai. Nuo sausio įsigalioja vadinamosios Mato reformos pakeitimai: iš šeimų, kuriose įtariamas smurtas, vaikai laikinai būtų perkeliami pas jiems artimus asmenis.

Kijevas ir separatistai apsikeitė 200 belaisvių. Ukrainos prezidentūra patvirtino, kad Kijevas mainais į 124 belaisvius atgavo 76 žmones. Mainus pasveikino Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Prezidentas Volodymyras Zelenskis sako, kad tai – vienas pirmųjų žingsnių, siekiant užbaigti karą.

Pokyčiai sankryžose didins spūstis. Nuo Naujųjų sankryžose neturėtų likti šviesoforų su lentelėmis, leidžiančiomis sukti į dešinę degant raudonam signalui. Vairuotojai perspėjami, jei lentelė su žalia rodykle dar kur nors bus nenuimta, ji nebegalios.

Ligoninių maistui – griežtesni reikalavimai. Sveikatos apsaugos ministerijai nuo lapkričio patvirtinus papildomus reikalavimus ligoninėse pacientams tiekiamam maistui, jo gamintojai sako atsiradę daugiau aiškumo, kaip gaminti ir kokių produktų nenaudoti.

Niujorko valstijoje – išpuolis rabino namuose. Niujorko valstijoje per vieno rabino namuose vykusią Chanukos šventę įsibrovęs kaukėtas vyras subadė penkis žmones. Du – kritinės būklės. Automobiliu pasprukęs nusikaltėlis netrukus sulaikytas.

Irake – naftos telkinio blokada. Irake protestų dalyviai pirmą kartą per tris mėnesius trunkančias demonstracijas sutrikdė naftos gavybą. Šimtai žmonių užtvėrė kelius į telkinį, kuriame per dieną išgaunama daugiau nei 80 tūkstančių barelių juodojo aukso.

Italijos Alpėse – sniego griūtis. Italijos Alpėse per parą dvi sniego griūtys nusinešė keturių žmonių gyvybes. Baimintasi, kad maždaug 2 šimtų metrų pločio ir kilometro ilgio lavina palaidojo ir daugiau žmonių, todėl į dangų pakelti trys sraigtasparniai, o teritoriją apžiūrėjo 70 gelbėtojų. Pareigūnai įspėja dėl didelio sniego lavinų pavojaus Austrijoje bei Šveicarijoje.

Išnykusių kaimų įamžinimas. Per pastaruosius 30 metų iš Lietuvos žemėlapio išbraukti keli tūkstančiai kaimų, kurių buvo likę vien pavadinimai. Dėl negerėjančios demografinės situacijos panašus likimas laukia dar kelių tūkstančių gyvenviečių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau