Panorama. Kaip žiemos orai nepastovūs politiniai reitingai: Nausėdos populiarumo krytis ir nupuolęs pasitikėjimas Matijošaičiu

Politinis kapitalas: vieni kaupė, kiti barstė. Politologai ir sociologai sako, kad 2019-tieji daugumai buvo politinio kapitalo barstymo, o ne krovimo metai. Į viršų šovė Prezidento Gitano Nausėdos ir Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio reitingai. Tik pirmasis populiarumą praranda, o antrojo, politologų teigimu, lengvai atėjęs, gali taip pat lengvai ir praeiti.

Problemos įamžinti generolo Jono Žemaičio-Vytauto atminimą. Minint 110-ąsias generolo Jono Žemaičio-Vytauto gimimo metines, 2019-ieji paskelbti garsiojo partizanų vado metais. Nors šįmet buvo rasti kelių partizanų palaikai, istorikai sako, kad generolo Žemaičio palaikų rasti praktiškai neįmanoma.

Sankcijos estiškam „Sputnik“. Estijai įšaldžius Rusijos naujienų agentūros „Rossiya Segodnya“ sąskaitas, jos finansuojamo portalo „Sputnik“ estiškoji versija, nebeišgalėdama susimokėti nuomos, turės išsikelti iš patalpų Taline. „Sputnik“ darbuotojams už tolesnę veiklą portale taip pat gresia baudžiamoji atsakomybė.

Išpuolis Somalio sostinėje. Mažiausiai 78 žmonės žuvo ir daugiau nei šimtas sužeista per sprogimą Somalio sostinėje. Judrioje sankryžoje sprogo automobilyje paslėpta bomba. Daugelis žuvusiųjų – pro šalį autobusu važiavę universiteto studentai.

Protestuotojai prieš spekuliantus. Honkongo policija šeštadienį sulaikė maždaug tuziną demonstrantų ir panaudojo ašarines dujas, kad išvaikytų į prekybos centrą susirinkusius protestuotojus, ketinusius trukdyti pardavimą netoli žemyninės Kinijos dalies ribos.

Nauji reikalavimai dujų balionams. Nuo kitų metų įsigaliojus reikalavimui, kad dujų balionuose privalo būti įrengti apsauginiai vožtuvai, tuo privalės pasirūpinti patys gyventojai arba balionų pardavėjai. Energetikos ministerija tikina, nauja tvarka reikalinga dėl saugumo.

Trūksta jaunimo organizacijų. Anykščiuose neveikia nė viena jaunimo organizacija. Nors mieste buvo įrengtos specialios jaunimo erdvės, nupirkta moderni įranga, tačiau jos uždarytos, esą nėra kam dirbti. Jaunuoliai piktinasi, kad kaimyniniuose rajonuose jaunimo veikloms skiriama kur kas daugiau dėmesio.

Telšių ješiboto rekonstrukcija. Telšiuose pradėta rekonstruoti avarinės būklės 19-ame amžiuje buvusi viena didžiausių pasaulyje aukštoji rabinų mokykla – ješibotas. Už europines lėšas atkurti šimtametį žydų pastatą planuojama per metus. Taip esą būtų atgaivinta žydų istorijos dalis, o Žemaitijos sostinėje apsilankytų dar daugiau turistų.

Gaisrai naikina koalas. Šiauriau Sidnėjaus siaučiantys gamtiniai gaisrai tikriausiai pražudė tūkstančius koalų ir dar labiau sumažino šių Australijos simboliu tapusių pažeidžiamų sterblinių populiaciją, pranešė pareigūnai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau