Labas rytas, Lietuva I d. Per Kalėdas – beveik trys metų laikai vienu metu: o kokie orai laukia Naujųjų naktį?

Gruodžio 27-osios LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ prasideda tradiciškai – nuo trumpos naujienų apžvalgos. Šįkart ji – su Gabriele Kloniūnaite ir Ignu Andriukevičiumi.

Iškart po to – Monikos Linkytės ir Indrės Stonkuvienės kūrinys „Aš myliu save“ bei kiek išsamesnis svarbiausių aktualijų apžvelgimas su G. Kloniūnaite. O tarp jų – ir portalo LRT.LT publikacijos „Linkevičius – apie darbą su Nausėda, Lietuvos vietą pasaulyje ir santykius su Baltarusija“ bei „Lietuviai per dieną išmeta du traukinio vagonus plastiko, tačiau jau netrukus teks keisti įpročius“.

Pats metas dirstelėti į kino teatrų sales. Kino naujienose šį kartą – ne tik vienas laukiamiausių metų animacinių filmų, bet ir būrys aktorių, atlikėjų ir komikų, virtusių katėmis. Plačiau pasakoja kolegė Audra Avižiūtė.

O štai skiltyje „Pasigamink pats“ – idėja, ką nuveikti kartu su vaikais. Sužinosite, kaip patiems namuose pasidaryti modeliną, kuris ne tik smagiai minkysis, bet ir kvepės! Gamybos procesą demonstruoja natūralios kosmetikos ir parfumerijos kūrėja Rūta Špakauskienė.

Toliau laidoje – „Kalendoriaus“ rubrika. Šiandien šioje skiltyje – spektaklio apie Piterį Peną premjera, įvykusi dar 1904-ųjų gruodžio 27 d. Sero Jameso Matthew Barrie knygos veikėjas Piteris Penas – stebuklingas skrajojantis berniukas, neturintis mamos ir negalintis užaugti. Jis įkalba tris vaikus – Vendę, Džoną ir Maiklą – keliauti į amžinos vaikystės Niekados šalį. Ši šalis tikrai stebuklinga: čia skrajoja tūkstančiai fėjų, piratai grasina sugauti Piterį Peną, undinės žaidžia vandens burbulais, o Vendė tampa mama, kurios Niekados gyventojai nėra turėję.

Savaitei besibaigiant – metas orų prognozei. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje vieši Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė. Jos teigimu, per Kalėdas kai kuriose Lietuvos teritorijose buvo galima pajusti bene tris metų laikus. O kas laukia Naujųjų naktį? Atsakymai apie artimiausių dienų orus – pokalbyje su eksperte.

Pasiklausykime Josho Grobano ir vaikų choro. Jie atlieka kūrinį „Happy Xmas (War Is Over). O tuomet ateis laikas ir pokalbiui apie finansus. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje lankosi SEB Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorė Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė. Specialistė sako, kad metų pabaiga – puikus laikas stabtelėti ir pagalvoti apie kitų metų finansus. O galvoti apie juos reikia – prognozuojama, kad kitąmet šalies ekonomikos augimas lėtės, o tai – stiprus argumentas pradėti taupyti.

LRT tęsia dokumentinių pasakojimų ciklą. Kovo 11-osios akto signataras Virgilijus Kačinskas sako, kad jam nepamirštamą įspūdį paliko, kai žmonės daugiau nei prieš tris dešimtmečius peržengė baimės jausmą ir rinkosi į mitingus. Jis sako, kad tuomet buvo įsivaizdavimas, jog valstybė – tai ne valdžios departamentai, o žmonės, piliečiai. Savo prisiminimais apie lietuvių kovą už laisvę dalijasi signataras V. Kačinskas.

I dalies pabaigoje – dar viena spaudos apžvalga su G. Kloniūnaite ir Ignu Krupavičiumi. Į apžvalgą pakliuvo ir portalo LRT.LT publikacija „Tamsioji švenčių pusė – Kalėdų laikotarpiu daugėja depresijos atvejų“.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau