Panorama. Skaičiuojama, kad lietuviai per dieną išmeta du traukinio vagonus plastiko

Po susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus vakarienės Abu Dabyje, už kurią sumokėjo Kelių direkcija, kiti Vyriausybės nariai teigia atidžiau pradėję vertinti kur, su kuo ir už kieno pinigus komandiruotėse vakarieniauja. Ministrams kas mėnesį reprezentacinių išlaidų skiriami 1 tūkst. eurų. Dažniausiai šiuos pinigus teigia išleidžiantys vakarienėse su užsienio svečiais.

Nors dalis žmonių stengiasi naudoti mažiau plastiko, kova su tarša tik prasideda. Skaičiuojama, kad lietuviai per dieną išmeta du traukinio vagonus plastiko. Įstatymų leidėjai, Seimo Aplinkos apsaugos nariai sako, kad tik maža dalis pas mus naudojamo plastiko yra perdirbama. Aplinkos ministras tikina, kad Lietuva tam rengiasi.

Mirksinčios kalėdinės lemputės ir spindintys žaisliukai vienus džiugina, kitiems – tai sezoninė depresija. Psichologai sako, kad šventiniu laikotarpiu sulaukia gausiau pacientų. Ypač dažnai kreipiasi į Lietuvą grįžę emigrantai. Dažnas persistengia ruošdamasis šventėms, o joms atėjus – nebejaučia džiaugsmo.

Rusijos policija ketvirtadienį atliko naujas kratas Aleksejaus Navalno įkurto Kovos su korupcija fondo (FBK) biure Maskvoje, kurias šio Kremliaus kritiko bendražygiai pavadino mėginimu sutrikdyti jų darbą. Priešingai nei buvo pranešta anksčiau, 43 metų opozicijos lyderis pareiškė, kad nebuvo sulaikytas.

Centrinio Filipinų regiono kaimuose ir turistų pamėgtuose rajonuose Kalėdų dieną siautęs taifūnas nusinešė mažiausiai 16 gyvybių, ketvirtadienį pranešė pareigūnai. Taifūnas „Phanfone“, kurio vėjų greitis siekė 195 km per. val., trečiadienį plėšė namų stogus ir vartė elektros stulpus.

Dešimtys šeimų Čilėje per Kalėdas liko be namų, kai galbūt tyčia sukeltas miško gaisras turistų pabėgtame Valparaiso uostamiestyje nusiaubė du šlaituose įsikūrusius rajonus.

Vilniaus valdžia nori atgaivinti dalį 19 amžiaus statinių. Tuomet sostinę juosė muitinės postai ir baltieji stulpai. Dabar vertinamos galimybės juos atkurti vienoje miesto dalių, tačiau, pasak mero Remigijaus Šimašiaus, reikia ne tik nuspręsti, kaip stulpai galėtų atrodyti, bet ir kokią įtaką gali turėti eismui.

Kauno Vinco Kudirkos biblioteka mažiesiems lankytojams rengia skaitymus su šunimis. Jie geri klausytojai – netaiso ir nepertraukia mažųjų skaitytojų, o vaikai, tikimasi, per tokius užsiėmimus atsipalaiduos ir pamils knygą.

Sportas. Orai.

Ved. Marijus Žiedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau