Panorama. Besibaigiantys metai sėkmingiausi buvo aukcionams: meno kūrinių parduota už daugiau nei 420 tūkst. eurų

Kalėdinės viltys: taika ir ramybė. Kalėdų proga sveikindamas pasaulį, popiežius Pranciškus atkreipė dėmesį į daugybę šiais metais pasaulį sukrėtusių konfliktų ir neramumų. Štai Didžiosios Britanijos karalienė per kalėdinį sveikinimą linkėjo geresnių kitų metų, atkreipdama dėmesį, kad 2019-ieji buvo lyg duobėtas kelias.

Kalėdos Vilniaus Bernardinų bažnyčioje. Vilniaus Bernardinų parapija Kalėdas švenčia kitaip – dieną bažnyčios patalpose prie pietų stalo kviečia nepriteklių kenčiančius vilniečius, kurie neturi nei artimųjų, nei namų.

Paskata įsigyti netaršų automobilį nemotyvuoja. Dėl 1000 eurų kompensacijos, skiriamos keičiant seną automobilį mažiau taršiu, kreipėsi 260 žmonių, iš jų – 110 kompensaciją gavo ir kitą automobilį jau įsigijo. Automobilių rinkos ekspertai teigia, kad tokia Aplinkos ministerijos paskata atsikratyti taršių senienų nemotyvuoja.

Sėkmingiausi aukcionų metai. Besibaigiantys metai sėkmingiausi Lietuvos aukcionams – apyvarta pasiekė rekordą. Parduota meno kūrinių už daugiau nei 420 tūkstančių eurų. Vilniaus aukciono vadovės teigimu, šie metai parodė, kaip greitai auga meno kūrinių vertė.

Taifūnas Talžo Filipinus. Dėl gamtos stichijos milijonams šios katalikiškos šalies gyventojų Kalėdų rytas išaušo šlapias ir liūdnas, o kai kuriems – tragiškas. Stiprūs taifūno vėjai rovė namų stogus, vartė medžius ir atjungė elektrą dešimtims miestų ir gyvenviečių. Taifūnas sausumą pasiekė per Kūčias ir jau šiąnakt daugiau nei 16 tūkstančių žmonių leido glausdamiesi mokyklose, sporto salėse ir kitose viešosiose įstaigose. Dar tūkstančiai įstrigę uždarytuose uostuose.

Laplandija nebenori vienadienių turistų. Rekordinius lankytojų srautus priimanti Laplandija sako, kad vienadienis turizmas – vis didesnė ekologinė problema. Tačiau nuo turistų priklausomas regionas negali sau leisti jų atsisakyti, todėl ragina žmones atvykti ilgesniam laikui.

Daugėja besidominčiųjų cirku. Šakių cirko mokykla – viena iš dviejų šalyje. Siekiant populiarinti šią pramogą, talentų ieškoma aplinkiniuose rajonuose. Artistai sako, kad cirkas modernėja, o pasirodymai iki šiol surenka pilnas arenas žiūrovų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.