Panorama. Nuo šventinio stalo – į odontologo kėdę: emigrantai gudrauja su privalomu sveikatos draudimu ir gydosi nemokamai

Šalies vadovai sveikina su artėjančiomis šventėmis. Prezidentas Gitanas Nausėda su žmona linki, kad Kalėdos būtų džiaugsmingos kiekvienam Lietuvos žmogui. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis linki žmogiškumo, atjautos, ir gebėjimo atleisti. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ragina – tegul žiemos šventės būna prasmingos.

Per šventes grįžtantys emigrantai plūsta į gydymo įstaigas. Anot jų, Lietuvoje paslaugos gerokai pigesnės ir kokybiškesnės. Tačiau kai kurie imasi ir gudrybių, trumpam apsidraudę privalomuoju sveikatos draudimu, gydymą gauna nemokamai ir tampa lygūs su nuolat mokesčius mokančiais gyventojais.

Kalėdų šventę tūkstančiai NATO karių įvairiose misijose pasitiks toli nuo namų. Kai kam Lietuva ir yra toji tolima misija.

Susisiekimo ministerija džiaugiasi, kad nuo naujų metų šeimos kortelę turinčios šeimos galės naudotis ir transporto nuolaidomis. Ekonomistai kritikuoja, kad kortelė prieinama ne visiems, o valstybė prie šeimos gerovės turėtų prisidėti kitais būdais.

Dar penki vaikai ir trys suaugusieji žuvo per Rusijos karo lėktuvų smūgius mokyklai šiaurės vakarų Sirijoje. Režimo pajėgos antrą savaitę puola paskutinę dar nekontroliuojamą Idlibo provinciją prie Turkijos sienos.

Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis vientinelis dvasininkas šalyje, jau keliolika metų leidžiantis katalikiškus kalendorius. Kelionėmis, alpinizmu ir fotografija besižavinčio vyskupo kalendoriai iliustruojami jo paties darytomis nuotraukomis. Kitų metų leidinyje įamžinta Graikija ir apaštalo Pauliaus keliai.

Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka metams baigiantis pristatė senųjų kalendorių parodą.

Na ir negalime šį vakarą neparodyti svarbiausios žinios iš šiaurės – prasideda Kalėdų senelio kelionė aplink pasaulį.

Ved. Marijus Žiedas.