Ryto garsai. Marijos tarnaičių vienuolyne Vilniuje – ramybė: sesuo Onutė kviečia visus nepamiršti švenčių prasmės

Artėjant Kūčioms ir Kalėdoms, be dovanų pirkimo, pasiruošimo šurmulio, nemenku galvosūkiu tampa ir tai, kuo vaišinsimės. Apie maisto tradicijas ir patarimus besiruošiantiems lepinti save ir svečius pasakoja Edgaras Stefanovičius. Lietuvoje galima užsiskyti pagamintą kūčių vakarienę į namus. Tokia paslauga siūloma jau pora metų ir sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Pokalbis su kolege Vaida Kalinkaite.

Šventės – sukelia daugiau džiaugsmo ar streso? Kolegė Evelina Stankūnaitė domėjosi kaip išgyventi šventinį periodą ir nepamesti nei geros nuotaikos, nei savęs. Kaip Kalėdas švenčia mūsų tautiečiai gyvenantys užsienyje? Bernelių mišios laive įrengtoje bažnyčioje ir ramybė, susitaikymas bet kuriame žemės krašte. Tokią Kalėdų nuotaiką perduoda Janinos Mateikienės pašnekovai.

Paskutinę savaitę prieš šventes parduotuvėse driekėsi eilės, kas pirko dovanas, kas maistą. Kūčių išvakarėse ne vienas dar susisgriebs, kad tam ar anam dar nenupirko dovanų, kad šventinės vakarienės stalui trūksta vieno ar kito produkto. O kur dar namų tvarkymas, kiti rūpesčiai. Švenčių laukimą galime drąsiai vadinti bėgimu. O štai Marijos tarnaičių vienuolyne Vilniuje – ramybė. Sesuo Onutė kviečia visus nepamiršti, kokia šventė yra Kūčios ir Kalėdos, kokia jų tikroji prasmė. Vienuolyne lankėsi Asta Martišiūtė.

Vedėja Rūta Kupetytė, redaktorė Aušra Jūraitė.