Labas rytas, Lietuva II d. 5-ąjį gimtadienį švenčianti akcija „Draugystė veža“: šiais metais kreipiamas dėmesys į tautinių mažumų atskirtį

Antroji „Labas rytas, Lietuva“ dalis prasideda nuo pokalbio apie akciją „Draugystė veža“. Studijoje – 3 pašnekovai: projekto „Draugystė veža“ sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, kelionių agentūros vadovas Udrius Armalis, laikinoji Neįgaliųjų reikalų departamento vadovė Jolanta Šliužienė. Visi jie pasakoja, kaip gimė šis projektas bei kokie tikslai šiais metais. Projekto iniciatorė Žydrė Gedrimaitė pažymi, kad žmogus žmogui – didžiausia dovana, o vienišų, ypatingai neįgalių, asmenybių – apstu. Projektu siekiama siekia, kad šios problemos nebeliktu.

Po pokalbio kviečiame nukeliauti Kosovą. Siūlome siužetą apie sužeistų gyvūnų gelbėtoją. Kosove gyvenantis ūkininkas Hysnis Rexhajus įkūrė gyvūnų prieglaudą. Jo globotiniai – po avarijų, šūvių, netekę tėvų. Pagiję gyvūnai paleidžiami į laisvę.

Dar vienas siužetas. Egiptologijos tėvu vadinamas vadinamas prancūzų kalbininkas Jeanas Francois Champollionas gimė 1790 m. gruodžio 23 d. Prancūzijoje. Jau paauglystėje jis mokėsi hebrajų, arabų, sirų ir kinų kalbų, o vėliau ir sanskrito, persų ir kitas rytų kraštų kalbų. Itin domėjosi senovės Egipto kalba ir archeologija. 1826 m. Champollionas buvo paskirtas dirbti Luvro muziejuje egiptietiškosios kolekcijos konservatoriumi. Plačiau – reportaže.

Iškart po siužeto apie egiptologijos tėvą – „Vilnius Gospel Choir“ muzikinis pasirodymas. Nors Kalėdinis laikotarpis – itin pelningas muzikantams bei dainininkams, atlikėja Monika Marija sako, kad visgi laukia, kada galės susitikti su šeima ir jaukiai bendrauti prie Kūčių stalo.

Taip pat studijoje – praeitų metų Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ Ieva Zasimauskaitė. Atlikėja sako, kad jai Šv. Kūčios – pati gražiausia ir svarbiausia šventė. Kalėdos – su premjera. Taip pat Ieva Zasimauskaitė atliks savo naują dainą, kurią skyrė savo šeimai. Daina – apie senelį, kuris padarė didžiulę įtaką atlikėjos asmenybei.

Dar viena spaudos ažvalga su Audra Avižiūte.

Ved I. Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau