Panorama. Patvirtintas Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos skyrybų susitarimas

premjeras Johnsonas šalį galės išvesti iki sausio 31-osios

Grįžta galimybė rinktis vaistą. Sveikatos apsaugos ministrui nepavyko įtvirtinti pigiausio kompensuojamojo vaisto skyrimo tvarkos. Seimui atmetus ne tik Aurelijaus Verygos pataisas, bet ir opozicijos siūlymus neriboti paciento ir gydytojo galimybės rinktis, nuo sausio vaistinėse vėl turėtų būti galima vaistų įsigyti iš pasiūlytųjų kompensuojamųjų vaistų kainyne.

Nauja būsimų pensininkų medžioklė. Netrukus apie save vėl primins pensijų kaupimas privačiai. Iškart po Naujųjų tūkstančiai žmonių bus automatiškai įtraukti į antrąją pakopą, bet jų įmoka į pensijų fondą jau bus didesnė, nei moka šiemet pradėjusieji. Daugiau atriekti nuo algos sausį turės ir visi tie, kas lig šiol kaupia minimaliai.

Sinkevičius: tarša nepakankamai apmokestinta. Lietuvos eurokomisaras Virginijus Sinkevičius po dviejų savaičių darbo Europos Komisijoje atvyko oficialaus vizito, kartu grįžo namo Kalėdų. Už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas V. Sinkevičius sako, kad Lietuvoje tarša apmokestinta per mažai. Po automobilių registracijos mokesčio turėtų sekti daugiau žingsnių.

Palaidotas filosofas Arvydas Šliogeris. Į paskutinę kelionę palydėtas filosofas, rašytojas Arvydas Šliogeris. Šventųjų Jonų bažnyčioje su velioniu atėjo atsisveikinti kolegos, jo knygų leidėjai, buvę studentai, draugai.

Jungtinės Karalystės parlamentas patvirtino „Brexito“ susitarimą. Penktadienį Jungtinės Karalystės Bendruomenių rūmai antrajame skaityme balsų dauguma pritarė premjero Boriso Johnsono „Brexito“ planui. Sausio pradžioje parlamentarai turės dar kartą pritarti suderėtam susitarimui, o kai jį patvirtins ES, „Brexitas“ galės įvykti iki sausio 31-osios.

JAV prezidento apkaltos procedūra stringa. JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį spaudė savo sąjungininkus respublikonus tvirtai kontroliuoti jo teismą Senate ir užtikrinti greitą išteisinimą. Įstatymų leidėjai, kurių rankose prezidento likimas, išėjo dviejų savaičių Kalėdų atostogų, o Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi neskuba perduoti Senatui dviejų apkaltos straipsnių, kol Senate nebus sutarta dėl apkaltos svarstymo procedūros.

Liberalizuoti savivaldybių vidaus sandoriai. Prieš dvejus metus sugriežtinęs, Seimas vėl liberalizavo savivaldybių vidaus sandorių sudarymo tvarką. Jai pritariantys sako, kad tokie sandoriai su savivaldybių įmonėmis garantuotų mažesnes paslaugų kainas.

Savivaldybės būsto pernuomoti nebus galima. Seime pritarta socialdemokratų inicijuotoms pataisoms, draudžiančioms iš savivaldybių būstus gavusiems žmonėms juos pernuomoti. Iniciatyva uždrausti pernuomoti savivaldybių būstus kilo po LRT tyrimo.

Algirdo Paleckio suėmimas pratęstas 3 mėnesiams. Šnipinėjimu įtariamo politiko Algirdo Paleckio suėmimas pratęstas dar trims mėnesiams. Kauno apygardos teismas pratęsimą argumentuoja tuo, kad Paleckis gali bėgti ar slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo.

Susitikimas be rezultatų. Rusija ir Baltarusija vis dar neišsprendė nesutarimų aktualiausiomis ekonominėmis temomis – dėl naftos, dujų ir mokesčių, pareiškė Rusijos ekonomikos ministras, pasibaigus Vladimiro Putino ir Aleksandro Lukašenkos susitikimui Sankt Peterburge.

Priimtas „represinis“ teismų reformos įstatymas. Pasipriešindamas Briuseliui, Lenkijos parlamentas penktadienį priėmė įstatymą, leisiantį nubausti prieštaringai vertinamą teismų sistemos reformą kritikuojančius teisėjus.

Bendruomenė prieš mokyklos nugriovimą. Nepatenkinti Alytaus švietimo įstaigų pertvarkos planu, prie savivaldybės piketavo siūlomos nugriauti Likiškėlių progimnazijos mokiniai, jų tėvai ir pedagogai. Bendruomenė reikalauja, kad auganti mokykla būtų renovuojama, o ne griaunama.

Alternatyvios Kalėdos Lukiškių kalėjime. Šįvakar vartus atvėrė Alternatyvus kalėdinis kiemas Vilniuje. Kitokių švenčių ieškotojams sostinė pasiūlė apsilankyti visiškai naujomis spalvomis nušvitusiame buvusio Lukiškių kalėjimo kieme. Čia iki pat sausio 5 dienos visų, atvirų eksperimentams ir metamorfozėms, laukia alternatyvi Kalėdų eglė – tekančio vandens skulptūra, interaktyvios sūpynės ir įvairios šviesos instaliacijos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Lietuvos vizionierės. Iš įspūdžiografijų“. Ką tik pasirodžiusioje knygoje „Lietuvos vizionierės“ – dešimt subjektyvių pasakojimų apie moteris, įėjusias į Lietuvos bei pasaulio istoriją kaip novatorės ir vizionierės. Nuo Bonos Sforcos iki Jurgos Ivanauskaitės. Knygos autorė, gidė Elena Gasiulytė sako siekusi su dešimčia istorinių asmenybių tiesiog pasikalbėti.

Roberto Antinio paroda. Skulptorius Robertas Antinis parodoje pristato trintukų galimybes ir sako, kad nėra nieko nuobodžiau, nei būti visą laiką teisingam.